Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » DPP v netransparentním výběrovém řízení uzavřel smlouvu se společností BigBoard a opakovaně uvádí lživé informace

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

DPP v netransparentním výběrovém řízení uzavřel smlouvu se společností BigBoard a opakovaně uvádí lživé informace

DPP v netransparentním výběrovém řízení uzavřel smlouvu se společností BigBoard a opakovaně uvádí lživé informace

17.1.2018 13:41, Zdroj: vz24.cz

Praha – DPP v lednu letošního roku uzavřel smlouvu na pronájem 300 autobusů se společností BigBoard na dobu 12 měsíců za částku 3 050 000. Shodnou částku přitom BigBoard v loňském roce nabízel za pronájem stejného počtu autobusů na 6 měsíců. „Je zcela nepochopitelné, jak odborníci z jedné společnosti mohou nabízet za stejné portfolio služeb v letošním roce poloviční nájemné než v roce loňském“, říká Pavel Slabý, generální ředitel společnosti Rencar. Letošní výběrové řízení podle našich informací jeví jasné známky netransparentnosti, jelikož DPP informace o řízení nikde nezveřejnil.

I přes opakované upozornění zástupci DPP dále v tiskové zprávě ze dne 16.1.2018 opakovaně uvádějí záměrně lživé informace k výši odváděného nájemného za reklamní plochy od společnosti Rencar. DPP tvrdí, že Rencar odvádí dopravnímu podniku 50 milionů korun ročně. Dle účetních uzávěrek je ale patrné, že nájemné ze strany Rencaru je téměř dvojnásobné. V roce 2015 Rencar uhradil 80 milionů a v roce 2016 dokonce 86 milionů korun. Roční tržby Rencaru z reklamy se přitom pohybují okolo 110 milionů korun. Procentuální výše odvedeného nájemného tedy činí zhruba 75 % tržeb, což je řádově o 50 % více, než je na okolních evropských trzích běžné. Toto nájemné ale nezahrnuje celé reklamní portfolio, neboť Rencaru nebylo v rozporu se smlouvou umožněno využít od roku 2013 reklamní prostor, který stále neoprávněně užívá euroAWK. Podle Pavla Slabého, generálního ředitele společnosti Rencar se jedná o kontinuální snahu dopravního podniku poškodit společnost Rencar. “Útoky ze strany Dopravního podniku proti naší společnosti eskalují. Dopravní podnik opakovaně uvádí neúplné, zkreslené, a dokonce nepravdivé informace s cílem poškozovat naši firmu,“ říká Slabý. DPP svým jednáním nejenže poškozuje obchodní zájmy Rencaru, ale i své: „Takové jednání je zcela iracionální, jelikož DPP je významným akcionářem společnosti Rencar“, dodává Slabý.

Autor: Rencar Praha

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

zpfn 4.5.2019 08:41

cialis in uk online http://canadian-pharmacyes.com
<a href=http://canadian-pharmacyes.com>cialis to buy online</a>


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.2 + 31.3) *

Zpět na přehled