Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dozorčí rada Výstaviště v Praze doporučila zrušit akci Praguecon

Dozorčí rada Výstaviště v Praze doporučila zrušit akci Praguecon

Dozorčí rada Výstaviště v Praze doporučila zrušit akci Praguecon

18.7.2018 15:54, Zdroj: ČTK

Praha - Dozorčí rada městské firmy Výstaviště Praha v úterý doporučila představenstvu, aby zrušilo plánovaný festival komiksových a seriálových hrdinů Praguecon, který se má uskutečnit na konci září. Důvodem je to, že projekt není finančně krytý. ČTK to dnes řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která je od června členkou dozorčí rady. V úterý dozorčí rada také odvolala kvůli pochybením předsedu představenstva firmy Pavla Klašku (ANO). Společnost Výstaviště Praha spravuje areál v Praze 7 od roku 2015.

"Včera (V úterý) na zasedání dozorčí rady předseda představenstva nebyl schopen říct, odkud bude finanční krytí pro tu akci, tak jsme doporučili, aby se nekonala," řekla primátorka. Podle odhadovaných nákladů má akce věnovaná komiksům, kresleným hrdinům, počítačovým hrám, kultovním seriálům i herní a filmové hudbě stát 43 milionů korun.

Důvodem pro odvolání Klašky byla podle Krnáčové i skutečnost, že vedení firmy nepracovalo transparentně, když nezveřejnilo na 400 smluv. "To jsou zásadní pochybení, která si nemůže městská společnost dovolit. Vedení musí být profesionální, nikoli politické," řekla Krnáčová.

K výběrovému řízení na obsazení vedení Výstaviště Praha je nyní nutné připravit podmínky. Do té doby společnost povedou zbývající dva členové představenstva. Podle Krnáčové by stálo za zvážení, zda by struktura neměla být jako v Kongresovém centru. "Kde je profesionální ředitel, pak správní rada, která spolurozhoduje s ředitelem, a dozorčí rada," dodala.

Na stav uvnitř firmy Výstaviště Praha před časem upozornil tehdejší předseda dozorčí rady Pavel Vyhnánek (Praha 7 Sobě). Podle něj dozorčí rada ve fungování firmy nalezla pochybení, která nešlo ignorovat. Jak uvedl v dopise radním, souvisela podle něj s "neodolatelným nutkáním několika manažerů přihrávat veřejné zakázky svým kamarádům a spřáteleným firmám." Poté, co radní na dopis nereagovali, z funkce odstoupil.

Proti Výstavišti Praha podali v minulém týdnu pražští Piráti správní žalobu, protože jim podle nich firma neposkytla smlouvy, které si pirátský zastupitel Adam Zábranský vyžádal na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Zábranský si vyžádal několik smluv, které se týkaly restauračních zařízení v areálu, chystané akce Praguecon a odměn pro členy představenstva.

Situaci kolem Výstaviště, které je památkově chráněno, řeší Praha řadu let. Město se v roce 2012 vyvázalo z dlouhodobé a podle některých názorů nevýhodné nájemní smlouvy se společností Incheba. Od začátku roku 2015 přešla správa pod městskou společnost Výstaviště Praha.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.5 + 21.1) *

Zpět na přehled