Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dozorčí rada ČD se bude zabývat hospodařením firmy

Dozorčí rada ČD se bude zabývat hospodařením firmy

Dozorčí rada ČD se bude zabývat hospodařením firmy

30.7.2013 09:14, Zdroj: ČTK

Praha - Dozorčí rada Českých drah se dnes bude zabývat hospodařením firmy, kromě toho projedná personální otázky spojené s vedením firmy. Spekuluje se o možném odvolání generálního ředitele drah Petra Žaludy.

Ekonomická kondice společnosti zůstává hlavním bodem jednání i poté, co České dráhy ve čtvrtek mimořádně zveřejnily některé ekonomické ukazatele, které mají dokázat zlepšující se hospodaření firmy. Podle ministra dopravy Zdeňka Žáka, který kontrolu v ČD dlouhodobě prosazuje, ale tato čísla o kondici firmy nevypovídají.

Diskuse o blížícím se odvolání šéfa drah rozvířila výměna většiny členů dozorčí rady, kterou ministr dopravy prosadil 19. července. Z dozorčí rady se tehdy museli poroučet téměř všichni členové, o jejichž setrvání v kontrolním orgánu dopravce rozhoduje vláda. Kromě zástupců odborů v dozorčí radě zůstal pouze Josef Smýkala, což podle odborářů svědčí o přípravě k chystané personální rošádě na nejvyšších postech v drahách. Smýkala v minulosti v klíčových otázkách hlasoval převážně proti návrhům současného vedení.

Podle Žáka se ale bod jednání obsahující personálními změny primárně netýká odvolání Žaludy. Na program údajně měl být zařazen v době, kdy byl ve vazbě člen představenstva společnosti Roman Boček, stíhaný v souvislosti s kauzou přidělování politických trafik.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.1 + 38.6) *

Zpět na přehled