Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dostavba obchvatu Českých Budějovic se komplikuje, řeší ji ÚOHS

Dostavba obchvatu Českých Budějovic se komplikuje, řeší ji ÚOHS

Dostavba obchvatu Českých Budějovic se komplikuje, řeší ji ÚOHS

1.11.2018 12:09, Zdroj: ČTK

Brno - Stavba severní části obchvatu Českých Budějovic se komplikuje, výběrovým řízením se začal zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Informaci webu Zdopravy.cz dnes potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Jde o úsek dálnice D3 Úsilné - Hodějovice. "Úřad zahájil prvostupňové řízení ve věci zadávacího řízení, a to na návrh společností Astaldi enterprise S.p.A., IC Icstas ze Sdružení pro D3 0310/I Úsilné-Hodějovice. Důvodem návrhu jsou zejména netransparentní změny zadávací dokumentace," uvedl Švanda. Řízení zatím neskončilo.

Ředitelství silnic a dálnic nemůže s vybraným zhotovitelem uzavřít smlouvu, uvedl server Zdopravy.cz. Nejnižší cenu za stavbu 7,2 kilometru dlouhého úseku včetně kilometr dlouhého tunelu nabídlo sdružení Hochtief, Colas, M-Silnice. Nabídlo, že úsek postaví za 5,28 miliardy korun, což bylo o 23 procent méně, než ŘSD původně předpokládalo.

Společnosti Astaldi a IC Ictas nebyly ve výsledkové listině mezi účastníky uvedeny, ale nabídly nejnižší cenu na stavbu dalšího úseku mezi Hodějovicemi a Třebonínem. Oba tendry trvají déle než dva roky. ŘSD plánovalo, že stavět se začne ještě letos.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.6 + 33.7) *

Zpět na přehled