Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dopravu v Libereckém kraji bude řídit starosta Prysku Jan Sviták

Dopravu v Libereckém kraji bude řídit starosta Prysku Jan Sviták

Dopravu v Libereckém kraji bude řídit starosta Prysku Jan Sviták

29.1.2019 15:19, Zdroj: ČTK

Liberec - Novým náměstkem hejtmana pro dopravu, investice a veřejné zakázky v Libereckém kraji bude od února starosta Prysku na Českolipsku Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). V čele rezortu vystřídá svého stranického kolegu Marka Pietera, který k 31. lednu ze zdravotních důvodů rezignoval. V tajném hlasování Svitákovu nominaci na náměstka podpořilo 33 ze 40 přítomných krajských zastupitelů.

"Chci navázat na práci svého předchůdce, zůstanu ale dál neuvolněným starostou Prysku. V podstatě od okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že ta varianta, že budu náměstkem, je reálná, jsme na tom i s místostarostou začali pracovat. Přerozdělili jsme si kompetence a vzhledem k tomu, že jsem na obci víc jak 16 let, tak si myslím, že jsem schopen to nastavit tak, aby to fungovalo," řekl ČTK nově zvolený náměstek pro dopravu.

Sviták je členem Dopravního výboru Libereckého kraje a předsedou Svazku obcí Novoborska. Prysk pod jeho vedením vyhrál soutěž Obec roku 2016. Sviták také obdržel ocenění v soutěži Svazu měst a obcí ČR o nejlepšího starostu obce do tisíce obyvatel ve volebním období 2014-2018.

Pieter ve funkci náměstka hejtmana končí, v zastupitelstvu ale zůstane, i když z dnešního jednání se omluvil. Do vedení kraje nastoupil Pieter před více než šesti lety na pozici náměstka pro ekonomiku a nějakou dobu odpovídal i za zdravotnictví. Po posledních krajských volbách se přesunul na místo náměstka pro dopravu, investice a veřejné zakázky.

V čele Libereckého kraje stojí od listopadu 2016 koalice, kterou vítězní Starostové pro Liberecký kraj vytvořili s ANO, ČSSD a ODS. V devítičlenné radě mají starostové mimo hejtmana další čtyři radní. ANO získalo dvě místa a po jednom ČSSD a ODS. Odchod Pietera není první změnou. Otazník visí i nad statutární náměstkyní hejtmana Jitkou Volfovou (ANO), která byla zvolena starostkou České Lípy a od prosince pracuje pro kraj jako neuvolněná radní za 40 procent platu. "Po půl roce to vyhodnotíme, pokud to nebude fungovat, tak to změníme," řekl hejtman Martin Půta (SLK).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.6 + 7.0) *

Zpět na přehled