Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dopravní terminál v Turnově se pro autobusy otevře 6. listopadu

Dopravní terminál v Turnově se pro autobusy otevře 6. listopadu

Dopravní terminál v Turnově se pro autobusy otevře 6. listopadu

9.10.2011 21:25, Zdroj: ČTK

Stavba první části dopravního terminálu v Turnově se zvolna chýlí k závěru. Práce by měly být hotové během října a první autobusové spoje by z nového dopravního uzlu měly vyjet zhruba o týden později, v neděli 6. listopadu, řekla ČTK starostka Hana Maierová. Vybudování první části terminálu veřejné dopravy letos patří k největším stavebním akcím ve městě. Naváže na ně oprava budovy Českých drah, která bude druhou fází.

Do konce měsíce stavbaři práce dokončí. Během následujícího týdne se na nádraží objeví jízdní řády a také se prověří funkčnost elektronického informačního systému, aby mohli dopravci začít terminál používat. Uleví se také obyvatelům Alešovy a Prouskovy ulice, kudy teď autobusy jezdí.

"Sice oproti předpokladu o týden nebo o pět dní to musí vydržet déle, než se to reálně přesune, ale určitě si také oddechnou," poznamenala starostka.

Terminál se v Turnově staví od března a po dokončení bude otevřený pro všechny dopravce. Vedení města už schválilo návrh provozního řádu. "Poplatek bude tři koruny za spoj, tak aby se tam promítly náklady, které budou spojeny s údržbou, úklidem, provozem informačního systému a tak dále," řekla Maierová. Dodala, že po roce provozu město výpočet poplatku vyhodnotí. "Pak se případně může změnit," uvedla.

Výstavbu uzlu, který by měl zajistit propojení autobusové a železniční dopravy, v Turnově chystali od roku 2004. První fáze kromě stavby autobusového nádraží v sousedství nádraží vlakového zahrnuje také vybudování sítí a komunikací včetně vjezdu do Nádražní ulice. Realizace včetně výkupu pozemků počítá s náklady téměř 100 milionů korun. Další desítky milionů korun má stát oprava budovy Českých drah. Ta by podle současných informací měla zřejmě začít v příštím roce.

Autobusové nádraží už loni začala stavět firma Euromont Group, která zvítězila ve veřejné soutěži. Podle antimonopolního úřadu ale město porušilo základní zásady rovného zacházení a zákazu diskriminace. Soutěž proto muselo vypsat znovu. Zakázku poté získala společnost Strabag, která byla s cenou 50 milionů korun ze 17 uchazečů nejlevnější.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (49.6 + 21.4) *

Zpět na přehled