Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dopravní společnost Ústeckého kraje žaluje antimonopolní úřad

Dopravní společnost Ústeckého kraje žaluje antimonopolní úřad

Dopravní společnost Ústeckého kraje žaluje antimonopolní úřad

9.8.2019 14:02, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK) dnes podává ke Krajskému soudu v Brně správní žalobu proti rozhodnutím předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Fraňková. Úřad zrušil rámcové smlouvy, na jejichž základě dopravní společnost uzavřela kupní smlouvy na 161 autobusů za více než miliardu korun. Podaný rozklad Rafaj zamítl. Antimonopolní úřad nyní řeší, co dál s uzavřenými kupními smlouvami.

Rozhodnutí úřadu považuje DSÚK za nezákonná. Autobusy si nyní pronajímá. Nájemní smlouvy na provoz autobusů budou postupně končit. Do konce února příštího roku mají být dodány všechny autobusy. "Věřím, že soud posoudí celou záležitost objektivně a zabrání ohrožení dopravní obslužnosti Ústeckého kraje," uvedl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM).

Autobusy pro kraj vyrábí firmy Scania a Zliner. Podnět k ÚOHS podal výrobce autobusů SOR Libchavy. Podle DSÚK z původně desítek různorodých námitek stěžovatele zůstala jako důvod pro zrušení rámcové smlouvy jedna jediná, minimální objem palivové nádrže. "Výrobci autobusů včetně stěžovatele ovšem tento požadavek bez problémů splňují, proto jím nemohl být nikdo znevýhodněn či dokonce diskriminován," uvedla dopravní společnost.

Dopravní společnost na dodávku autobusů nejprve vyhlásila tendr, už ten SOR u ÚOHS napadl s tím, že v něm jsou nezákonně nastavené zadávací podmínky. DSÚK poté soutěž zrušila a obrátila se přímo na Zliner a Scanii.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.8 + 22.9) *

Zpět na přehled