Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova dostal od ÚOHS pokutu

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova dostal od ÚOHS pokutu

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova dostal od ÚOHS pokutu

29.3.2017 13:56, Zdroj: ČTK

Brno/Most - Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova bude muset zaplatit pokutu 150.000 korun. Chyboval v roce 2012 při nákupu dvou nízkopodlažních tramvají za více než 50 milionů korun. Pokutu dopravnímu podniku uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a je pravomocná, zjistila dnes ČTK z webu úřadu. O dalším postupu rozhodne představenstvo podniku v polovině dubna.

Úřad v rozhodnutí uvedl, že nastavená kritéria tendru byla skrytě diskriminační. Dopravní podnik po firmách chtěl, aby doložily, že v posledních třech letech mají za sebou minimálně dodávku pěti tramvají v každém kalendářním roce. Podle ÚOHS tento požadavek neodpovídal druhu, rozsahu a složitosti zakázky.

Úřadu vadil i dodatek k původní smlouvě uzavřené s vítěznou firmou PRAGOIMEX. Dopravní podnik se s firmou dohodl na prodloužení dodacího termínu o 18 měsíců. Také to podle ÚOHS mohlo mít vliv na počet firem, které se o zakázku ucházely.

Rozhodnutí je pravomocné, jeho platnost potvrdil i předseda ÚOHS Petr Rafaj. Dopravní podnik ještě teoreticky může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

"Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova obdržel usnesení Úřadu na ochranu hospodářské soutěže. Proti tomuto usnesení se nelze odvolat, je však možné bránit se soudní cestou. Usnesení ÚOHS bude v polovině dubna předloženo představenstvu společnosti k projednání dalšího postupu," řekl ČTK ředitel společnosti a místopředseda představenstva Daniel Dunovský.

Akcionáři dopravního podniku jsou města Most a Litvínov. Radnice loni vyjádřily podporu pokračování tramvajové dopravy mezi oběma městy a jejímu rozvoji. Dopravní podnik má 47 tramvají, z toho je pět vozidel nízkopodlažních. Pro provoz MHD slouží ještě 89 autobusů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.9 + 39.4) *

Zpět na přehled