Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dopravní podnik hlavního města Prahy se brání pokutě u soudu

Dopravní podnik hlavního města Prahy se brání pokutě u soudu

Dopravní podnik hlavního města Prahy se brání pokutě u soudu

9.12.2016 10:51, Zdroj: ČTK

Brno - Dopravní podnik hlavního města Prahy se brání pokutě 8,5 milionu korun, kterou dostal v září od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za dostavbu metra A, u Krajského soudu v Brně. Podal žalobu, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Simona Pešková. Dopravní podnik v zakázce za 27,1 miliardy korun nestanovil transparentně způsob hodnocení nabídek u kritéria na plán organizace výstavby.

"Žalobu jsme obdrželi, o případu rozhodneme patrně v příštím roce," uvedla Pešková. Dodala, že dopravní podnik nežádal o odkladný účinek žaloby, pokutu proto musí zaplatit. Sankce je za to, že dopravní podnik neuvedl dostatečně upřesňující údaje, aby byl předem znám způsob hodnocení podle zmíněného dílčího hodnotícího kritéria. Firmy neměly konkrétní, přesnou a srozumitelnou informaci, které řešení bude považováno za nejvhodnější.

Hodnotící kritéria jsou podle antimonopolního úřadu klíčovou částí zadávací dokumentace. Jejich prostřednictvím se hodnotí nabídky firem. Musejí proto být přesně specifikována, transparentně stanovena a na základě toho také zpětně přezkoumatelná.

"Podle kritérií hodnocení definovaných v zadání veřejné zakázky probíhá hodnocení nabídek, jež je jednou z nejdůležitějších fází celého procesu zadávání veřejných zakázek a má bezprostřední vliv na výběr nejvhodnější nabídky," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Na problémy s dostavbou metra A poukázal i Nejvyšší kontrolní úřad. Kritizoval to, že na základě legislativy nemohl plně prověřit účelnost a hospodárnost využití finančních prostředků.

Tendr vyhrálo sdružení metro V. A (Dejvická-Motol), jež je tvořeno společnostmi Metrostav a. s. a Hochtief CZ a. s. Nový úsek se čtyřmi stanicemi na trase A pražského metra byl zprovozněn loni v dubnu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.5 + 31.8) *

Zpět na přehled