Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 16. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dolínek: K výměně ředitele dopravního podniku nemá nikdo mandát

Dolínek: K výměně ředitele dopravního podniku nemá nikdo mandát

Dolínek: K výměně ředitele dopravního podniku nemá nikdo mandát

7.12.2015 15:43, Zdroj: ČTK

Praha - K výměně generálního ředitele pražského dopravního podniku Jaroslava Ďuriše nyní v Praze nemá nikdo politický mandát. S narážkou na rozpadlou koalici to dnes novinářům řekl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). S vnitřním fungováním firmy spokojen není. "Náprava je ale možná," uvedl. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se po téměř roce vlády rozpadla na konci října. Novou koalici se dosud sestavit nepodařilo.

Odchod ředitele největší městské společnosti v ČR si přeje primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Poprvé se o tom zmínila v zářijovém rozhovoru s ČTK, kdy Ďuriše kritizovala mimo jiné kvůli finančním nárokům podniku vůči městu. Ďuriš, který v čele firmy stojí od října 2013, kritiku odmítl.

Hospodaření podniku vloni skončilo se ziskem 316 milionů korun. Na jízdném firma utržila téměř 4,4 miliardy korun. Přepravila více než 1,16 miliardy cestujících. Od města dostala loni i letos více než 11,5 miliardy korun. Příští rok by podnik měl podle návrhu rozpočtu získat přes 12 miliard.

Dopravní podnik, který zaměstnává více než 10.000 lidí, ekonomicky tíží řada nevýhodných smluv z minulosti. Potýká se mimo jiné s kontraktem na dodávku tramvají za zhruba 19 miliard korun. Po nedávno dostavěném prodloužení metra A, které provázely potíže, jej čeká stavba nové linky metra D. Náklady budou kolem 50 miliard korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.7 + 11.4) *

Zpět na přehled