Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dodavatelé obráběcích strojů se domlouvali na zakázkách pro školy

Dodavatelé obráběcích strojů se domlouvali na zakázkách pro školy

Dodavatelé obráběcích strojů se domlouvali na zakázkách pro školy

14.6.2017 10:20, Zdroj: ČTK

Brno - Dodavatelé obráběcích strojů se domlouvali na zakázkách pro školy. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za kartel firmám HANZAL nářadí-stroje a První hanácká BOW uložil pokuty v celkové výši 1,833 milionu korun. Rozhodnutí je pravomocné, uvedl úřad v tiskové zprávě.

Firmy v letech 2014 a 2015 prostřednictvím vzájemných kontaktů koordinovaly své nabídky do veřejných zakázek na strojní vybavení dílen pro praktickou výuku, pořízení strojů v pro učební obory truhlář, kovoobory a obráběč kovů a podobně. Zakázky vypisoval Olomoucký kraj, Střední škola stavební a strojní, Teplice, Ústecký kraj, Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka a další.

Firmy podávaly své nabídky do tendrů tak, aby výhodnější nabídku podal předem určený z nich. "Tímto způsobem uzavřeli a plnili zakázanou cílovou dohodu o rozdělení trhu a narušili hospodářskou soutěž v České republice na trzích obráběcích strojů," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Obě firmy se úřadu přiznaly. Výměnou za to jim byly sníženy pokuty o pětinu na konečných 1,487 milionu korun pro BOW a 346.000 Kč pro HANZAL.

vrn sd

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.2 + 4.5) *

Zpět na přehled