Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dodavatel registru vysokou pokutu nedostane

Dodavatel registru vysokou pokutu nedostane

Dodavatel registru vysokou pokutu nedostane

26.10.2012 20:34, Zdroj: vz24.cz

Ačkoli dodavatel aplikace Centrálního registru vozidel, společnost ATS-Telcom, podle auditu ministerstva dopravy chyboval a nesplnil všechny podmínky smlouvy, vysoká pokuta mu nehrozí. Uzavřené smlouvy totiž neobsahují odpovědnost za vady a sankční ujednání nejsou aplikovatelná. Uvedl to server Aktuálně.cz.

"Máme pochybnosti o naplňování povinností ze strany ATS-Telcom," stojí v auditu. Podle smlouvy měla firma za úkol nepřetržitě sledovat správný chod registru a informovat o něm ministerstvo. Ve firemním reportu za červenec a srpen 2012 je podle auditu uvedeno, že technická a uživatelská podpora registru a non stop informační linka v tomto období fungovaly na 100 procent a registr byl plně dostupný. Jenže jiný dokument, který rovněž zpracovala ATS-Telcom, jasně dokládá, že systém byl v průběhu července a srpna nejméně třikrát nedostupný.

V případě, že by ministerstvo chtělo slevu, může ji uplatňovat za výpadek technické a uživatelské podpory registru. Za to firma od státu měsíčně inkasuje 400 000 korun. Jenže podle smlouvy je nejvyšší možná sleva 0,5 procenta z měsíční ceny, tedy 2 000 korun za každou hodinu, kdy systém prokazatelně nefungoval.

Celý systém přitom stát dohromady zaplatil 37 milionů korun a dalších 32,4 milionu stojí roční provoz.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.4 + 25.9) *

Zpět na přehled