Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš zvažuje zrušení tendru na právní služby za 99 milionů

Dobeš zvažuje zrušení tendru na právní služby za 99 milionů

Dobeš zvažuje zrušení tendru na právní služby za 99 milionů

16.1.2012 14:10, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) zvažuje zrušení tendru na právní služby za 99 milionů korun. Řekl to na dnešní tiskové konferenci s tím, že se změnily potřeby úřadu. Zakázka na kontrolu a administraci evropských projektů sklidila kvůli vysoké ceně vlnu kritiky. Podle Dobeše prý ale není cena přemrštěná, za hodinu právních služeb prý v soutěži získali cenu 590 až 2500 korun. Kvůli chybám hrozí ministerstvu pozastavení čerpání v programu EU s rozpočtem 53 miliard korun.

Ministr přišel s dnešním prohlášením poté, co se v médiích objevily informace, že za hodinu chce najaté firmě platit přes 10.000 korun. Dobeš to odmítl, 99 milionů prý byla částka určená na zaplacení 33.000 hodin právních služeb, tedy nejvýše 3000 korun za hodinu. V původních požadavcích k zakázce se přitom hovořilo o 10.800 hodinách.

Zakázka prý ale bude možná stejně zrušena, protože se změnily potřeby úřadu. Namísto jedné obří zakázky by se prý nyní ministerstvu hodilo spíš více malých. Úřad má přitom samostatné právní oddělení.

Ministerstvu kvůli chybám v čerpání hrozí pozastavení dotací z EU. Dobeš slíbil nápravu do tří měsíců. Už dříve řekl, že kdyby ministerstvo peníze z fondů EU nevyčerpalo, rezignuje.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.4 + 22.3) *

Zpět na přehled