Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš zatím neodvolá šéfa maturitního centra Zeleného

Dobeš zatím neodvolá šéfa maturitního centra Zeleného

Dobeš zatím neodvolá šéfa maturitního centra Zeleného

14.6.2011 07:25, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) zatím šéfa centra pro maturity Cermat Pavla Zeleného odvolávat nebude. ČTK to potvrdily zdroje z Cermatu i z ministerstva. Zkoušky neprovázely technické chyby, výsledky mají být ve čtvrtek. Počítá se, že u státních maturit propadne pětina studentů, podle některých se v testech objevily nejednoznačné otázky. Analýzu testů zveřejní ministerstvo dnes odpoledne na tiskové konferenci.

O případném odvolání Zeleného informoval minutý týden server Novinky.cz s odvoláním na deník Právo. Podle Dobeše prý Zelený lhal, když prohlásil, že ministerstvo odmítá zveřejnění maturitních testů. Dosud se proti zveřejnění testů stavěl Cermat s tím, že maturity nelze zveřejnit kvůli autorským právům.

Právě na utajování testových otázek si stěžují maturanti i odborníci. Studenti už ministrovi kvůli tomu napsali otevřený dopis, který dosud podepsalo přes 10.500 lidí. Podle spolku Eduin se tak chtějí úředníci vyhnout kritice testových otázek, některé jsou prý totiž nejednoznačné a ukazují, že Cermat neodvedl dobrou práci.

Odhaduje se, že u maturit propadne pětina studentů, celkem asi 20.000 lidí. Přesné výsledky by ale měly být známy do 16. června. Maturity se připravují 14 let, přišly celkem na 680 milionů korun. V prvním roce se jich účastnilo téměř 99.000 studentů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.5 + 35.0) *

Zpět na přehled