Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš: Vládě navrhnu, aby byly státní maturity už příští rok

Dobeš: Vládě navrhnu, aby byly státní maturity už příští rok

Dobeš: Vládě navrhnu, aby byly státní maturity už příští rok

13.8.2010 07:27, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) navrhne vládě, aby se státní maturity konaly už v příštím roce. Sdělil to dnes v online rozhovoru na serveru Aktuálně.cz. Zároveň podpoří generální zkoušku nových maturit, která by se měla konat v říjnu.

"Na jasnou otázku, jasná odpověď, budou. A to jak generální zkouška, tak ostrá verze, pokud můj návrh schválí vláda," napsal dnes Dobeš v online rozhovoru se čtenáři na dotaz, zda budou státní maturity už v příštím školním roce. Tento týden také uvedl, že hledá cestu, jak systém státních maturit učinit úspornější.

"Věci veřejné měly nejenom státní maturity, ale i srovnávací zkoušky v 5. a 9. ročníku ve svém předvolebním programu. Plníme tak naše sliby," komentoval své rozhodnutí. Státní maturity by měl kabinet projednat příští týden ve středu, do konce tohoto týdne mohou k materiálu ministři vznášet své připomínky.

Například premiér Nečas se přitom k projektu státních maturit zatím vyjadřoval spíše skepticky. "Můj osobní názor je, že se zřejmě vláda přikloní k definitivnímu zrušení," uvedl začátkem července Nečas. Petici proti novým maturitám podepsali také kantoři z téměř 180 středních škol.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.3 + 39.4) *

Zpět na přehled