Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš prý peníze pro nepedagogy získá i bez navýšení své kapitoly

Dobeš prý peníze pro nepedagogy získá i bez navýšení své kapitoly

Dobeš prý peníze pro nepedagogy získá i bez navýšení své kapitoly

15.8.2011 16:52, Zdroj: ČTK

Platy nepedagogických pracovníků ve školství by se v příštím roce neměly snižovat. Ministr školství Josef Dobeš (VV) dnes po schůzce s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) ČTK sdělil, že potřebných 700 milionů dokáže za určitých podmínek nalézt i přes to, že se nezvýší celkový rozpočet jeho kapitoly. 

"Je to jen otázka priorit uvnitř jeho kapitoly. My jsme se shodli, že na to, co potřebuje, je rozpočtově saturován. Je otázka, jestli upřednostní tu či onu položku," poznamenal po schůzce k rozpočtu ministerstva školství pro příští rok Kalousek. "My jsme se dohodli, že kapitola navýšena nebude," řekl ČTK. 

Dobeš dříve řekl, že pokud školství nedostane přidáno 1,5 miliardy, bude škrtat v platech nepedagogických pracovníků škol. Školníkům, hospodářkám, správcům sítí, kuchařkám a dalšímu personálu by se tak snížily platy o pět procent. Už letos přitom klesly o deset procent, jejich průměrná mzda činila v prvním čtvrtletí tohoto roku 13.000 korun. 

Dnes Dobeš uvedl, že ministerstvo financí umožní použít úspory z letošního roku na předfinancování výdajů v roce 2012. Školství také podle něj získá 300 milionů korun takzvaného "kalouskovného", které dostane z kapitoly Všeobecná pokladní správa. Tyto peníze ministerstvo financí formou účelové dotace v minulých letech posílalo sportovním svazům na podporu sportu. 

"Já díky těmto opatřením najdu 700 milionů na nepedagogy," dodal Dobeš. 

Učitelům už dříve slíbil přidat v roce 2012 čtyři miliardy, a pokud se nenavýší rozpočet školství, chce tyto peníze ušetřit mimo jiné i na platech školníků a kuchařek.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.5 + 19.6) *

Zpět na přehled