Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš: Priority v dopravě jsou závislé na financích pro rok 2012

Dobeš: Priority v dopravě jsou závislé na financích pro rok 2012

Dobeš: Priority v dopravě jsou závislé na financích pro rok 2012

1.7.2011 12:08, Zdroj: ČTK

Priority v resortu dopravy jsou závislé na rozpočtovém rámci pro rok 2012. Na společném brífinku s premiérem Petrem Nečasem to dnes při příležitosti uvedení do úřadu uvedl nastupující ministr dopravy Pavel Dobeš (VV). Některá témata bude nový ministr konzultovat se svým předchůdcem Radkem Šmerdou. Půjde například o problematiku převodu několika tisíc zaměstnanců Českých drah do Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). 

Podle Dobeše nebude resort dopravy kopírovat program předchůdců na ministerstvu. "Nechci to stavět tak, že budu prosazovat Bártovu nebo Šmerdovu koncepci," uvedl. Na rozdíl od bývalého ministra Šmerdy hodlá Dobeš například prosazovat rozšíření elektronického mýtného na silnice nižších tříd, protože to vyplývá přímo z programu Věcí veřejných, kterým Dobeš dělá pražského manažera. Konkrétní podoba zpoplatnění silnic druhé a třetí kategorie bude ale tématem dalších diskusí, uvedl Dobeš. 

Dobeš má základní znalosti z oboru, které jsou pro zastávání úřadu nezbytné, uvedl Nečas s tím, že Dobeš je nejmladším z jeho ministrů. Zároveň poděkoval odcházejícímu Šmerdovi, který ve funkci ministra působil od dubna a nahradil Víta Bártu. 
 

Do funkce ministra dopravy dnes Dobeše jmenoval prezident Václav Klaus. Společně s ním jmenoval vicepremiérkou místopředsedkyni Věcí veřejných Karolínu Peake. Vést by měla legislativní radu vlády. Příchod dvou nových ministrů VV byl součástí dohody koaličních stran o pokračování ve vládě.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.2 + 42.0) *

Zpět na přehled