Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš předloží v Bruselu 35 projektů pro rozvoj školství

Dobeš předloží v Bruselu 35 projektů pro rozvoj školství

Dobeš předloží v Bruselu 35 projektů pro rozvoj školství

9.2.2012 12:55, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) předloží v pátek v Bruselu 35 projektů pro rozvoj českého školství za celkovou částku šesti miliard korun. Evropské dotace stihne vyčerpat do roku 2015, řekl dnes novinářům na tiskové konferenci. Z projektů, které ministerstvo vypracovalo, má 1,8 miliardy korun směřovat na rozvoj vysokých škol, přibližně půl miliardy chce Dobeš dát na vědu a výzkum. Další finance budou směřovat do rozvoje regionálního školství a podporu začleňování handicapovaných dětí.

Dobeš dnes ve sněmovně čelil kritice opozice, že nestíhá čerpat dotace Evropské unie určené na školství. Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek se zaměřil na problémový program ministerstva školství vzdělání pro konkurenceschopnost a na sporné projekty OKNO a také SPORT, který ministr školství už zastavil.

Dobeš jede v pátek do Bruselu, aby si potvrdil harmonogram čerpání dotací se zástupci EU hovořil o nápravných opatřeních, aby problémy s dotacemi napravil. "Zároveň budu předkládat 35 individuálních národních projektů, které připravujeme zhruba od října 2010 za šest miliard," řekl Dobeš novinářům na tiskové konferenci ve sněmovně. Projekty jsou podle něj strategické pro české školství. Ministr školství chce podle svých slov také vzdělávat občany v oblastech sociální, finanční a právní gramotnosti.

Vedení projektů a čerpání dotací z Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost v Česku už kritizovala Evropská komise. Její auditoři našli chyby v zadávání veřejných zakázek. Komise proto pozastavila vyplácení dotací za 1,2 miliardy korun a hrozí i zastavení celého projektu, z nějž má ČR šanci získat až 53 miliard korun

Dobeš přislíbil, že do 31. března ministerstvo školství zavede účinná opatření, kterými napraví výtky EK ke spornému čerpání peněz. Komise se o příslušných opatřeních dozví do tohoto data dopisem. Rovněž zopakoval slib odstoupit, pokud se problémy s čerpáním nevyřeší.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Dobeš 9.2.2012 13:34

Pan Dobeš předloží akorát tak jen hovno. Tato vláda to vede, že kdyby normální smrtelníck viděl do jejich obchodních tahů, lobby a tajných domluv, museli by jsme se všichni zláznit.
Už není z čeho brát, po nás budou chtít všechno zaplatit. Budou vznikat nové a nové daňové poplatky a pak nám zbyde jen ten vzduch, který stejně oni zdaní také.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.2 + 47.7) *

Zpět na přehled