Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš má dnes začít vysvětlovat problémy s čerpáním eurofondů

Dobeš má dnes začít vysvětlovat problémy s čerpáním eurofondů

Dobeš má dnes začít vysvětlovat problémy s čerpáním eurofondů

2.1.2012 08:55, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) by měl dnes osvětlit potíže svého úřadu s čerpáním peněz z evropských fondů. Prozatím pouze formou tiskového prohlášení. Tiskovou konferenci svolal až na středu, řekl ČTK v pátek Dobešův tajemník Václav Koukolíček.

Ministerstvo ve čtvrtek uvedlo, že audit Evropské komise zjistil chyby v zadávání veřejných zakázek v programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Podle náměstka ministra pro evropské záležitosti Michala Zaorálka tak zřejmě bude dočasně pozastaveno čerpání dotací z tohoto programu. Z něj může ČR čerpat až 53 miliard korun. Ministerstvo školství je kvůli nedostatečnému čerpání prostředků z fondů EU dlouhodobě terčem kritiky.

Dobeše kvůli evropským dotacím ostře kritizuje koaliční TOP 09 i opoziční ČSSD. Podle předsedy poslanců TOP 09 a STAN Petra Gazdíka by Dobeš měl vyvodit osobní odpovědnost z nynějších potíží i své personální politiky. Ministra, kterého kvůli tomu čeká i schůzka s premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem, se zastali jeho spolustraníci.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.8 + 28.3) *

Zpět na přehled