Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš kvůli potížím s registrem odvolal ředitele úseku MD Pešku

Dobeš kvůli potížím s registrem odvolal ředitele úseku MD Pešku

 Dobeš kvůli potížím s registrem odvolal ředitele úseku MD Pešku

24.7.2012 21:29, Zdroj: ČTK

Praha 24. července (ČTK) - Ministr dopravy Pavel Dobeš kvůli problémům s registrem vozidel odvolal vrchního ředitele úseku silniční dopravy Karla Pešku. Několika dalším ředitelům a náměstkům sebral osobní ohodnocení. Kvůli problémům s registrem přijdou náměstci o 30.000 korun měsíčně a ředitelé jednotlivých úseků o poloviční částku. Dobeš to dnes řekl na mimořádné tiskové konferenci.

Osobní ohodnocení Dobeš sebral státnímu tajemníkovi ministerstva Miroslavu Drobnému, svému náměstkovi Ivu Tomanovi, řediteli odboru provozu silničních vozidel Petru Musilovi a řediteli vnitřní správy a informačních a komunikačních technologií Jakubovi Ferusovi. Nařízení bude platit až do odvolání. Pokud do pátku nebude výkon agendy umožněn na registračních pracovištích, podá rezignaci sám ministr. K vyvození personální odpovědnosti za registr vozidel Dobeše dnes vyzval premiér Petr Nečas.

Dobeš dnes zároveň zopakoval, že není pravda, že by samotný systém nebyl funkční. Software podle ministerstva dopravy funkční je. Problém s náročností výkonu agendy a pomalé fungování prý nesouvisí se samotným internetovým systémem. Pokud se někde vyskytují lokální komplikace, jde prý o chybu jednotlivého pracoviště. V minulosti šlo například o chybné nastavení tiskáren, dodal ministr.

Obchodní ředitel firmy ATS- Telcom, která systém ministerstvu dopravy dodala, Michal Tůma řekl, že v pondělí a dnes nastaly výpadky databází spravovaných policejním prezidiem, protože tyto systémy nezvládly nápor uživatelů. Problém se ale podařilo vyřešit a podle něj už v budoucnu nenastane.

Podle Tůmy firma systém zkoušela, nebyly ale provedeny zátěžové testy, protože údajně policie neposkytla testovací prostředí, které by to umožnilo. Systém se v minulých dvou týdnech pohyboval v bezpečné hranici 25procentního zatížení. Kritických hodnot systém dosáhl ale minulý pátek a následně v pondělí zkolaboval.

Nový registr ministerstvo dopravy spustilo 9. července. Po zhruba hodině provozu systém selhal a od té doby se potýká s neustálými problémy. Software pro nový registr stál 37 milionů korun, firma ATS - Telcom Praha zakázku získala od ministerstva dopravy bez výběrového řízení. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o sankce za nefunkčnost systému. Řidiči tak mají třetí týden problém s přihlášením vozů. Někteří se na stát obrátili se žádostí o odškodnění. Podle České televize eviduje ministerstvo 33 žádostí o odškodnění za celkem 744.000. Zatím byli uspokojeni čtyři žadatelé, jimž úřad přiznal 120.000.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.4 + 8.9) *

Zpět na přehled