Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš: Firmy připravující testování ZŠ byly vybrány transparentně

Dobeš: Firmy připravující testování ZŠ byly vybrány transparentně

Dobeš: Firmy připravující testování ZŠ byly vybrány transparentně

18.2.2011 09:37, Zdroj: ČTK

 Firmy, která zvítězily v tendru na přípravu testování na základních školách, byly podle ministra školství Josefa Dobeše (VV) vybrány transparentně. Na dnešní tiskové konferenci tak reagoval na článek deníku Právo, podle nějž nemá vítězná společnost kWare žádného zaměstnance, sídlo ani telefon. Firma má přitom za 1,57 milionu korun bez DPH zajistit odborné vedení celého projektu, při němž se budou testovat znalosti žáků 5. a 9. tříd.

"Společnost nemá v současné době ani jednoho kmenového zaměstnance. Při restrukturalizaci v roce 2010 byly sjednávány kontrakty s externími pracovníky nebo firmami. V letošním roce předpokládám nábor třinácti pracovníků na různé, především obchodní a analyticko-realizační pozice," sdělil jednatel firmy kWare Jiří Klindera serveru Česká škola. Podle obchodního rejstříku sídlí firma na adrese, kde bydlí její bývalý jednatel, neexistuje na ni ani telefonický kontakt.

"Udělal jsem to transparentně. My jsem dali podmínky, vyvěsili jsme vítěze i všechny na ostatních místech, kde máte cenu a všechny věci, transparentně jsme zveřejnili výběrovou komisi, která to vybírala," hájil se dnes před novináři Dobeš. Firma prý přišla s druhou nejlepší cenovou nabídkou, celkově prý předložila nejlepší podmínky.

Druhý tendr na zajištění projektové dokumentace vyhrála společnost Deloitte Advisory, s.r.o., která za 590.000 korun bez DPH navrhne systém, do nějž budou moci učitelé vkládat testové otázky a kde si žáci budou moci zkoušet své znalosti.

Mnohem dražší zakázku však ministerstvo vyhlásí v březnu, kdy bude hledat firmu, která zajistí samotné testy a technické řešení celého projektu. O jakou částku půjde, zatím nechce úřad sdělit. Testování v základních školách by prý ale rozhodně nemělo dosáhnout stamilionových nákladů jako v případě státních maturit. Děti by měly testy vyplňovat na počítači, což prý ušetří peníze.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.6 + 42.3) *

Zpět na přehled