Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš: Dostavba dálnice D11 bude moci začít v příštím roce

Dobeš: Dostavba dálnice D11 bude moci začít v příštím roce

Dobeš: Dostavba dálnice D11 bude moci začít v příštím roce

26.9.2011 13:40, Zdroj: ČTK

Ředitelství silnic a dálnic bude moci příští rok zahájit dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové. Umožní to chystané zvýšení rozpočtu fondu dopravy o čtyři miliardy korun, na kterém se minulý týden dohodla vláda. Po dnešním setkání s prezidentem Klausem to novinářům řekl ministr dopravy Pavel Dobeš (VV). 

"Navýšení rozpočtu umožní v příštím roce financovat zásadní naplánované stavby. To je pro rok 2012 dobrá zpráva," uvedl Dobeš. 

Dobešovo oznámení o zahájení prací na D11 přivítal hradecký kraj, pro který je dostavba D11 prioritou. "Dotažení této komunikace do krajského města je důležité pro další rozvoj celého regionu. Nadále budeme usilovat o to, aby výstavba dálnice D11 pokračovala i na Jaroměř a k polským hranicím," uvedl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

S prezidentem se Dobeš podle svých slov shodl na tom, že doprava a výstavba dopravní infrastruktury jsou růstový segment a omezení výdajů by se později projevilo výpadkem na příjmové stránce státního rozpočtu. 

Dobeš původně požadoval navýšení rozpočtu fondu dopravy ve výši 37 miliard o 8,8 miliardy korun, přičemž navíc získal necelou polovinu. Další prostředky chce získat úsporami při výkupech pozemků pro dopravní stavby a při samotném zadávání zakázek. Využívání expertních posudků, systému kvality nebo internetových aukcí spolu s dalšími úspornými opatřeními může podle Dobeše zredukovat ceny zakázek o šest až deset procent. 

Úsporná opatření mají pomoci snížit částku z evropských fondů, kterou bude muset Česko vrátit kvůli nerealizování některých staveb. Po navýšení rozpočtu fondu o čtyři miliardy by mělo vrátit kolem deseti až 12 miliard. Pokud by k navýšení nedošlo, bylo by to 36 miliard Kč.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.6 + 7.1) *

Zpět na přehled