Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš:Do poslední chvíle budu dohlížet na státní maturity

Dobeš:Do poslední chvíle budu dohlížet na státní maturity

Dobeš:Do poslední chvíle budu dohlížet na státní maturity

11.4.2011 14:28, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) dnešnímu Právu řekl, že do poslední minuty před svým případným odvoláním z vlády by byl plnohodnotným ministrem, jehož hlavním cílem jsou státní maturity. "Kdyby se to nepodařilo, i tu nejposlednější vteřinu před svým odchodem jsem připraven odvolat ředitele (centra pro přípravu maturit) CERMAT Pavla Zeleného," řekl v rozhovoru Dobeš. Prý si nedokáže na svém místě představit jiného ministra, který by Zeleného dokázal uhlídat. Novinářům dnes Dobeš také řekl, že maturity by nebyly jeho případným odchodem ohroženy. 
  

  "To je nastaveno, to poběží," odpověděl dnes ministr novinářům na dotaz, co by se stalo se státními maturitami v případě jeho odchodu měsíc před spuštěním zkoušek. Dobeš také v Právu uvedl, že jeho dohled nad státními maturitami je velmi silný. "Víte, co je to za neuvěřitelnou práci uhlídat CERMAT?" prohlásil Dobeš. Pokud by podle něj nebyl v době státních maturit ministr školství, učitele i žáky by to mohlo znejistit. "Teoreticky by se maturity mohly vymknout z ruky," dodal ministr. 
    

"Já jsem podřízený pana ministra, tak z logiky věci jsem řízen panem ministrem, to je v pořádku," reagoval na to šéf CERMAT Zelený. Kvůli dohledu nad přípravou maturit už si Dobeš dosadil do centra Martina Krejzu, který mu prý denně podává report. Dobeš zároveň dodal, že o jeho případném nástupci z řad Věcí veřejných se dosud nebavili, upozornil ale, že ve straně mají expertů na školství dost. 
    

Odchod Dobeše a ministra vnitra Radka Johna (VV) z vlády chce premiér Petr Nečas (ODS) oznámit prezidentu Václavu Klausovi. Zároveň by na Hrad nesl i demisi ministra dopravy Víta Bárty. Klaus ale ještě před setkáním řekl, že bude chtít od Nečase plán dalšího fungování vlády před tím, než demise nebo rozhodnutí o odvolání ministrů přijme. 
    

Nečas své rozhodnutí vysvětlil koncem minulého týdne tím, že nechce, aby ve vládě zůstávali lidé napojení na bezpečnostní agenturu Bártovy rodiny. Dobešovi vytkl "hlemýždí tempo" reformy vysokých škol. "Na ministerstvu školství je i velmi dramatický problém kolem čerpání evropských fondů, takže se do toho promítají i tyto mé rozpaky," vysvětlil Nečas v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). 
    

To ale Dobeš odmítl, reforma vysokých škol je prý velmi odvážná a všechny detaily se musejí napřed projednat s akademickou obcí. Co se týká evropských fondů, ty se prý poslední tři roky téměř nečerpaly a až po Dobešově nástupu a personálních změnách se prý tempo čerpání zrychlilo.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 5, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

řízek 12.4.2011 22:37

Opravdu nerozumím slovům pana ministra. On je snad bůh a není nad něj. CERMAT je podle něj nějaká neřízená střela a on na ní sedí a otáčí s ní kam poletí. Tak pěkné kulové nebýt CERMATU tak je již dávno od válu , protože jeho skandální chování na ministerstvu je neakceptovatelné!!!!!!!!! Jen to že plně funguje příprava státních maturit ho ještě drží u koryta. Takže milý popleto neotírej se o práci spousty lidí o které nevíš lautr nic a buď rád že už nejsi zase v ABL tam se stejně všichni "čistí" poslanci věcí veřejných zase sejdete.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.8 + 28.7) *

Zpět na přehled