Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš dnes oznámí personální změny ve svém ministerstvu

Dobeš dnes oznámí personální změny ve svém ministerstvu

Dobeš dnes oznámí personální změny ve svém ministerstvu

1.4.2011 07:02, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (TOP 09) dnes dopoledne oznámí personální změny ve svém úřadu. Spekulovalo se o tom, že by svým náměstkem či poradcem mohl jmenovat předsedu konzervativní iniciativy D.O.S.T. a někdejšího kandidáta nacionalistické Národní strany Ladislava Bátoru. Vyvolalo to odpor některých neziskových organizací, škol i akademiků. Podle ministerského plánu dnes v Česku také oficiálně začínají maturity.

Prvním náměstkem na ministerstvu školství se dnes stane Jakub Hodinář, který tu od března šéfoval Dobešovým poradcům. Zda by tuto funkci mohl vykonávat Bátora, ministr nechtěl komentovat. Už několikrát zopakoval, že se vyjádří 1. dubna.

Ode dneška chce pak Dobeš také poslat "svého člověka" do Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT, které chystá státní maturity. Tento pracovník by měl ministrovi podávat zprávy o přípravě nové zkoušky z dospělosti. Jeho jméno Dobeš zatím neprozradil. Se zdárným provedením státních maturit ale spojil své setrvání ve funkci.

Letošní maturity startují oficiálně už dnes, a to praktickými zkouškami. Ty potrvají do 14. dubna. Od 15. dubna do 27. května pak následují ústní zkoušky z předmětů, které si školy a učiliště určují. Společná státní maturita začne až 2. května ústními zkouškami. Skončí pak 27. května. Jednotné písemné testy a slohové práce budou maturanti psát od 30. května do 7. června.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.8 + 25.9) *

Zpět na přehled