Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš chce za 23 milionů zlepšit práci s dětmi v kroužcích

Dobeš chce za 23 milionů zlepšit práci s dětmi v kroužcích

Dobeš chce za 23 milionů zlepšit práci s dětmi v kroužcích

11.5.2011 08:35, Zdroj: ČTK

Ministerstvo školství chce zkvalitnit práci s dětmi v zájmových kroužcích, na nové vzdělávací programy proto vypsalo veřejnou zakázku za více než 23 milionů korun. Součástí programů pro družiny, školní kluby a střediska volného času bude třeba mediální a multikulturní výchova. Vzdělávací plán bude ušitý na míru každému kraji, rok bude trvat ověřování. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva školství Patrik Kubas.

"Cílem zakázky je zkvalitnění práce s dětmi a mládeží v oblasti neformálního a zájmového vzdělávání, prohloubení znalostí v daných průřezových tématech a osvojení si inovativních metod při respektování různých podmínek a specifik jednotlivých krajů ČR," vysvětlil mluvčí, za jakým účelem ministerstvo vypsalo tendr za 23 milionů bez DPH.

Lektoři by měli dostat návod, jak vést děti k občanství, dobrovolnictví nebo jak pracovat s dětmi se speciálními potřebami. Součástí neformálního vzdělávání by měla být i multikulturní a mediální výchova. Vedoucí kroužků by se také měli naučit, jak v kolektivu udržovat dobré "klima".

Vzdělávací programy budou vytvořeny pro každý kraj zvlášť, na každý kraj včetně Prahy je vyčleněno přes 1,6 milionu. "Programy budou vytvářet úspěšní uchazeči: pedagogičtí pracovníci středisek volného času, školních klubů, školních družin a pracovníci nestátních neziskových organizací dětí a mládeže a organizací pracujících s dětmi a mládeží," uvedl Kubas. Vzdělávací osnovy by měly začít vznikat už od července tohoto roku, do srpna 2012 se pak budou testovat. Zadavatelem zakázky je Národní institut dětí a mládeže, peníze na tyto účely jdou z takzvaných individuálních národních projektů.

Neformální vzdělávání a dobrovolnická práce se letos dostaly do centra zájmu kvůli Evropskému roku dobrovolnictví. V rámci programu ministerstva školství Klíče pro život si mohou dobrovolníci také nechat uznat vzdělání a dovednosti, které nabyli při práci v neziskovém spolku, například organizační dovednosti, zkušenost s prací s dětmi a podobně. Tyto dovednosti pak budou moci oficiálně doložit například při hledání práce.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.3 + 36.6) *

Zpět na přehled