Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dobeš chce dnes vládu získat pro spuštění státních maturit

Dobeš chce dnes vládu získat pro spuštění státních maturit

Dobeš chce dnes vládu získat pro spuštění státních maturit

18.8.2010 11:48, Zdroj: ČTK

Ministr školství Josef Dobeš (VV) hodlá dnes přesvědčit kolegy o prospěšnosti spuštění státních maturit v příštím roce. Reforma zkoušky dospělosti podle něj může ušetřit státu v dlouhodobém horizontu miliardy. Státní maturity se připravují už 14 let, několikrát byl jejich start odložen. Proti jejich spuštění v roce 2010 demonstrovali loni dvakrát studenti, kriticky se k maturitám nedávno vyjádřil i premiér Petr Nečas (ODS).

Dobeš by dnešním zasedání vlády také rád projednal materiál o vypořádání víc než stomilionového dluhu po loňském lyžařském šampionátu v Liberci. Zda na něj nakonec dojde, není jisté. Hovořit budou ministři možná i o rušení některých ambasád.

Znovu se vláda vrátí k návrhu novely azylového zákona, který minulý týden už podruhé odložila. Předpis má zavést průkazy povolení k pobytu s biometrickým zobrazením obličeje a otisky prstů. Novela, jejímž cílem je mimo jiné sjednocení české a evropské legislativy, má zavést také spoluodpovědnost zaměstnavatele za cizince, kterému dal práci, či takzvanou modrou kartu. Cizince by opravňovala k dlouhodobému pobytu i k výkonu zaměstnání vyžadujícího vysokou kvalifikaci. O jejím udělení by mělo rozhodovat ministerstvo vnitra.

Ministři také posoudí návrh novely krizového zákona, která přesněji definuje odpovědnost za zpracování krizových plánů krajů a vymezuje zpracovatele krizového plánu obce s rozšířenou působností. Novela obsahuje také paragraf o možnosti povolat v době krizových situací na pomoc nejen vojáky v činné službě, ale také jednotky požární ochrany.

Stanovisko kabinet zaujme k novele loterijního zákona, jak ji připravilo pražské zastupitelstvo. Hlavní město chce změnit loterijní zákon tak, aby se obecní vyhlášky omezující hazard mohly vztahovat nejen na klasické výherní hrací automaty, ale také na videoloterijní terminály.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.0 + 27.7) *

Zpět na přehled