Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Do Rady ČT míří režisér Venclík, do Rady ČRo lékař Arenberger

Do Rady ČT míří režisér Venclík, do Rady ČRo lékař Arenberger

Do Rady ČT míří  režisér Venclík, do Rady ČRo lékař Arenberger

23.5.2018 15:33, Zdroj: ČTK

Praha - Volné místo v Radě České televize obsadí režisér a scenárista Vlastimil Venclík, v Radě Českého rozhlasu lékař Petr Arenberger. Jedno místo v rozhlasové radě a jedno místo v Radě České tiskové kanceláře zůstalo po dnešním prvním kole sněmovní tajné volby prázdné. Za týden by se mělo konat druhé volební kolo. Výsledky oznámil předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Venclíkovi dali poslanci přednost před bývalým televizním radním Michalem Jankovcem a právníkem a novinářem Tomášem Němečkem. Do druhého kola volby jednoho rozhlasového radního postoupili dabér a herec Zdeněk Mahdal a teoretik médií Jan Jirák.

Člena Rady ČTK budou poslanci ve druhém kole vybírat mezi mluvčí prostějovské radnice Janou Gáborovou nominovanou SPD a bývalým mluvčím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Kristiánem Chalupou, kterého navrhla ODS.

Patnáctičlenná Rada České televize, devítičlenná Rada Českého rozhlasu a sedmičlenná Rada ČTK jsou orgány, jejichž prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly těchto veřejnoprávních médií. Do jejich působnosti náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů těchto médií.

ČTK byla založena v roce 1918 jako státní tisková agentura. Od roku 1993 je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu. Agentura nedostává žádné dotace ze státního rozpočtu, nevybírá na rozdíl od České televize a Českého rozhlasu koncesionářské poplatky a veškeré náklady hradí ze své komerční činnosti.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.7 + 44.3) *

Zpět na přehled