Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dnes v poledne je uzávěrka přihlášek do tendru na ředitele ČRo

Dnes v poledne je uzávěrka přihlášek do tendru na ředitele ČRo

Dnes v poledne je uzávěrka přihlášek do tendru na ředitele ČRo

9.12.2015 03:14, Zdroj: ČTK

Praha - Do dnešního poledne mohou podávat nabídky uchazeči o místo generálního ředitele Českého rozhlasu (ČRo). Očekává se, že se přihlásí desítky zájemců, z toho velká část jsou stávající nebo bývalí pracovníci firmy. Tendr vypsala rada poté, co letos v říjnu rezignoval dosavadní šéf Peter Duhan.

Přihlášky mohou uchazeči doručovat osobně nebo poštou, musí mít ale poštovní razítko s datem do dnešních 12:00. Radní budou došlé obálky s přihláškami otevírat 14. prosince, kdy by měli vyřadit formálně nevyhovující žádosti. O týden později pak mají oznámit seznam pěti finalistů, kteří absolvují veřejné slyšení. Volba generálního ředitele se uskuteční nejpozději 3. února 2016.

Mezi uchazeči by se podle informací ČTK mohl objevit nynější prozatímní generální ředitel Karel Zýka, ředitel Centra zpravodajství ČRo Tomáš Pancíř, ředitel Centra vysílání Ondřej Kopa, ředitel ČRo Sever Milan Knotek, náměstek generálního ředitele René Zavoral, šéf brněnského studia Jaromír Ostrý, ředitel ČRo České Budějovice Zdeněk Duspiva, bývalý zpravodaj v USA a šéf Radiožurnálu Miroslav Konvalina nebo externí sportovní redaktor a radní ČTK Miroslav Augustin.

Jako o zájemcích s angažmá mimo rozhlas padají jména ředitele E15 Tomáše Skřivánka, exministra vnitra Jana Rumla, bývalého ředitele Národní knihovny Tomáše Böhma, mediálního analytika Petra Žantovského nebo šéfredaktora zpravodajství ČT Petra Mrzeny.

Uchazeči musí předložit projekt na období 2016-2021. Jeho součástí bude mimo jiné zhodnocení současné situace rozhlasu. Podmínkou pro účast je mimo jiné vysokoškolský titul a negativní lustrační osvědčení.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.5 + 36.4) *

Zpět na přehled