Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dnes končí termín pro zasílání přihlášek do tendru na šéfa LČR

Dnes končí termín pro zasílání přihlášek do tendru na šéfa LČR

Dnes končí termín pro zasílání přihlášek do tendru na šéfa LČR

18.10.2013 08:00, Zdroj: ČTK

Praha - Dnes v 10:00 skončí termín do něhož mohou uchazeči o místo generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR) zasílat své přihlášky ministerstvu zemědělství (MZe). Podnik, kterému patří polovina lesů v zemi, je od loňského prosince bez šéfa. Z pověření jej řídí ekonomický ředitel Michal Gaube. Ministerstvo již dříve sdělilo, že výsledek výběrového řízení bude znám až po parlamentních volbách.

Nejvhodnějšího kandidáta na nového generálního ředitele státní lesnické firmy má vybírat sedmičlenná komise. Jejím předsedou je vrchní ředitel kabinetu ministra zemědělství Miroslava Tomana František Mach.

Poslední generální ředitel LČR Svatopluk Sýkora rezignoval ke konci listopadu 2012. Důvody odstoupení neuvedl, podle některých médií tak učinil na nátlak Tomanova předchůdce Petra Bendla (ODS). Bendl pak vypsal tendr na nového ředitele, ale v březnu jej zrušil. Žádný kandidát prý nevyhověl jeho podmínkám ani požadavkům premiéra Petra Nečase. Členkou komise byla mimo jiné tehdejší šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová, která je stíhána pro podezření z korupce a zneužívání Vojenského zpravodajství.

Loni LČR zvedly hrubý zisk o 203 milionů na dosud nejvyšších 5,48 miliardy korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku podnik vykázal hrubý zisk 3,34 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.5 + 32.1) *

Zpět na přehled