Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Demonstranti v Praze žádají demisi Benešové i Babiše

Demonstranti v Praze žádají demisi Benešové i Babiše

Demonstranti v Praze žádají demisi Benešové i Babiše

4.6.2019 19:30, Zdroj: ČTK

Praha - Organizátoři dnešní demonstrace na Václavském náměstí z iniciativy Milion chvilek žádají, aby rezignovala ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i premiér Andrej Babiš (ANO) a aby byla zajištěna nezávislost justice. Chtějí také, aby holding Agrofert vrátil všechny neprávem vyplacené dotace a aby tato firma, která dříve patřila Babišovi, už nedostávala další dotace, daňové úlevy či státní zakázky. Premiér by se podle účastníků demonstrace měl rovněž "zbavit médií", která jsou nyní stejně jako Agrofert kvůli zákonu o střetu zájmů ve svěřenském fondu. Varovali i před útoky na nezávislost veřejnoprávních médií.

"Nebudeme dělat, že je normální, aby premiérem naší země zůstával člověk v takovém střetu zájmů, jehož osobní problémy poškozují celou zemi. Požadujeme demisi Andreje Babiše," prohlásil předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář před zaplněným Václavským náměstím.

Vyjádřil i obavy o nezávislost veřejnoprávních médií, kterou podle něj ohrožuje "hlasovací mašinérie" ANO, SPD a komunistů. Projevit se to podle něho může například při středečním hlasování o dvou členech rady České tiskové kanceláře (ČTK), kterými se mohou stát kandidát ANO David Soukup a Michal Semín za SPD. "Pokud se to stane, hrozí, že kontrolní radu nejvlivnější tiskové agentury v zemi ovládne zcela ANO a SPD a že se možná předsedou této rady stane normalizační kádr Petr Žantovský," řekl Minář účastníkům demonstrace.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.6 + 32.1) *

Zpět na přehled