Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Deloitte odmítá informace o tom, že zkresluje své účetnictví

Deloitte odmítá informace o tom, že zkresluje své účetnictví

Deloitte odmítá informace o tom, že zkresluje své účetnictví

1.7.2010 07:58

Poradenská společnost Deloitte odmítá podezření ze zkreslování svého účetnictví a existence černých fondů, o kterém v pondělí informovaly Lidové noviny. Další postup, včetně možnosti požadovat náhradu škody, chce Deloitte konzultovat s právní kanceláří, sdělila dnes firma v tiskové zprávě.

Deník v pondělním článku napsal, že Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) se začal zajímat o dění v Deloitte, která pravidelně radí státu v miliardových zakázkách. Podle listu protikorupční policie už tři týdny zkoumá, zda existuje tajný fond určený na uplácení státních zakázek.

Žádný tajný fond určený k uplácení státních zaměstnanců při zadávání veřejných zakázek ve firmě neexistuje," prohlásil vedoucí partner Deloitte v ČR Michal Petrman. "Stejně tak mi není nic známo o vyšetřování, které má údajně v této souvislosti vést proti naší společnosti Útvar odhalování korupce a finanční kriminality," dodal.

Podle Petrmana byly v LN rovněž uveřejněny zavádějící informace o zkreslování účetnictví. "Zhruba před měsícem jsme díky našim nástrojům vnitřní kontroly zjistili některé nesrovnalosti v oblasti vykazování dlouhodobých zakázek v manažerském systému konzultační divize firmy," uvedl s tím, že nesrovnalosti byly zapříčiněny použitím nesprávné metodiky vykazování a vedly k předčasnému vykazování výnosů v manažerském systému.

Společnost Deloitte Advisory nyní zveřejňuje účetní závěrku za loňský rok spolu s auditorskou zprávou. V účetní závěrce uvádí, že výnosy za rok 2008 byly nadhodnoceny o 29,8 milionu Kč. "Tato částka, o kterou byly zvýšeny tržby a daňový základ, představuje méně než dvě procenta ročního obratu firmy," uvedla firma. Hlavní část odchylek se podle Deloitte projevovala v předběžných číslech roku 2009 a v průběžných výsledcích prvních čtyř měsíců roku 2010.

Pro přípravu účetní závěrky za loňský rok společnost již použila opravené údaje. "Nesrovnalosti jsme sami odhalili a napravili v souladu se všemi příslušnými předpisy a vnitřními směrnicemi. Konkrétní dopad tato situace bude mít pouze interně, na hodnocení partnerů a hodnocení výkonnosti jednotlivých segmentů podnikání firmy," konstatoval Petrman.

LN také napsaly, že firma ke konci června propustí přes 30 zaměstnanců. Vlna propouštění měla podle listu následovat poté, co firma koncem května propustila svého šéfa poradenské sekce Petra Kymličku. Firma mu podle deníku přišla na podvody v účetnictví, díky kterým získával vyšší prémie. Deloitte uvedla, že Kymlička odešel na základě vzájemné dohody, která byla důsledkem již delší dobu přetrvávajících rozdílů v názorech na způsob vedení konzultační divize.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Olda 1.7.2010 11:05

Deloitti byly vždycky napojený na státní správu a státní podniky jako jsou Česká pošta, Česká televize apod. Do zpráv a doporučení dávaj co se hodí managementu a politikům... ne vždy musí používat tajné "repre" fondy :-)


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.9 + 28.0) *

Zpět na přehled