Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Debata o mýtném bude ve Sněmovně pokračovat koncem března

Debata o mýtném bude ve Sněmovně pokračovat koncem března

Debata o mýtném bude ve Sněmovně pokračovat koncem března

15.3.2019 10:02, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovní debata o podezřeních kolem dálničního mýta bude pokračovat koncem března. Poslanci se chtějí zabývat v souvislosti s dnešní studentskou stávkou s názvem Fridays for Future také ochranou klimatu. Dolní komora o tom rozhodla dnes při jednání o změnách programu schůze.

Diskusi o mýtném poslanci nedokončili ve čtvrtek. Opozice tvrdí, že místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek svou roli v případu podezření z ovlivňování mýtného tendru nevysvětlil. Po dohodě předsedů klubů Sněmovna rozhodla, že debata bude pokračovat ve středu 27. března odpoledne. Frakce ODS, Pirátů a TOP 09 původně chtěly, aby byla zařazena už na dnešek.

Ve středu 27. března dopoledne by měla vláda informovat Sněmovnu o svém postoji ke změně klimatu. Kluby ANO a ČSSD vetovaly snahu Pirátů, aby se diskuse uskutečnila už dnes. K celosvětové akci Fridays for Future, kterou se studenti snaží přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí, se dnes přidali i středoškoláci z několika českých měst.

Dnes bude Sněmovna po senátním vetu jednat o komunistickém návrhu na takzvané zdanění církevních restitucí. Komunisté avizovali, že pokud dolní komora k hlasování stejně jako v úterý nedospěje, budou chtít pokračovat v jeho projednávání na dubnové schůzi.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.6 + 49.4) *

Zpět na přehled