Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Dačice plánují přístavbu základní školy za 44 mi. Kč

Dačice plánují přístavbu základní školy za 44 mi. Kč

Dačice plánují přístavbu základní školy za 44 mi. Kč

10.7.2018 13:52, Zdroj: ČTK

Dačice (Jindřichohradecko) - Jedenáct dalších učeben vznikne v Základní škole Komenského v Dačicích na Jindřichohradecku po její přestavbě. K současnému objektu stavbaři přistaví další budovu, v té původní využijí i podkrovní část. ČTK to dnes řekl starosta Dačic Karel Macků. Přestavba by podle odhadu měla stát 44 milionů korun. Město uhradí pět milionů korun, zbytek získá z grantů.

"Věříme, že se nám za tuto cenu podaří projekt vysoutěžit," uvedl starosta. Kvůli přetlaku na stavebním trhu firmy často nemají o nabídky v tendrech zájem. Nebo odhadovanou cenu výrazně zdraží. Macků dodal, že výběrové řízení město vypíše na podzim s tím, že práce začnou až na jaře 2019. "Uchazeči tak budou mít dost času na to, aby si stavbu naplánovali na další rok," řekl Macků.

Dačice získaly na projekt 37 milionů korun z integrovaného regionálního operačního programu a další dva miliony korun od státu. Kromě 11 učeben řemeslníci vybudují nové zázemí pro učitele, sociální zařízení a také výtah, který zajistí bezbariérový přístup do všech pater školy. "Dojde také k modernizaci dvou odborných učeben, a to učebny fyziky a chemie. Projekt také umožní přesun tříd z odloučeného pracoviště v Bratrské ulici do budovy školy v ulici Komenského," uvedl Macků.

Práce začnou přibližně v dubnu 2019 a potrvají do září následujícího roku. Podle dostupných údajů školu navštěvuje téměř šest set žáků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.4 + 42.9) *

Zpět na přehled