Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČVUT dostalo od ÚOHS pokutu 150.000 korun

ČVUT dostalo od ÚOHS pokutu 150.000 korun

ČVUT dostalo od ÚOHS pokutu 150.000 korun

9.10.2015 11:00, Zdroj: ČTK

Brno - České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 150.000 korun. Chybovalo v tendru na dodávku vědeckých přístrojů za více než tři miliony korun. Pokuta je pravomocná, škola se proti ní neodvolala. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Univerzita změnila zadávací podmínky. Změna byla podstatná, protože mohla rozšířit okruh firem, které by zakázku splnily. ČVUT ale neprodloužilo lhůtu pro podání nabídek a změnu nezveřejnilo na svém webu.

Podle původních požadavků měli uchazeči kvalifikaci prokázat doložením referenční zakázky obdobného charakteru ve výši nejméně dva miliony korun. Podle upravených zadávacích podmínek se mohlo jednat o reference o více dílčích dodávkách v úhrnné hodnotě nejméně dva miliony.

"Změna tak rozšiřovala okruh potenciálních dodavatelů, kteří se mohli o zakázku ucházet. V případě úpravy zadávacích podmínek je nicméně zadavatel povinen současně přiměřeně prodloužit lhůtu pro podání žádostí o účast v zadávacím řízení nebo lhůtu pro podání nabídek, a to podle povahy provedené úpravy," uvedl Rafaj. To se v případě tendru ČVUT na analyzátory pro měření velikosti nanočástic nestalo. Firmy měla na podání nabídky pouze 11 dní.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.1 + 4.1) *

Zpět na přehled