Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČT: Za loňskou nehodu pandurů u Tábora dostali tři vojáci pokutu

ČT: Za loňskou nehodu pandurů u Tábora dostali tři vojáci pokutu

ČT: Za loňskou nehodu pandurů u Tábora dostali tři vojáci pokutu

7.4.2017 16:10, Zdroj: ČTK

Praha - Tři vojáci, kteří loni zavinili srážku pěti obrněných vozidel Pandur u Tábora, musí zaplatit dvoutisícovou pokutu. Uvedla to dnes Česká televize, které to řekl mluvčí generálního štábu Jan Šulc. Vojáci při jízdě nedodrželi bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Celková škoda zatím není známa.

Pětice pandurů a osobní auto v Táboře Čekanicích havarovaly loni 4. listopadu ráno, lehce zraněno bylo podle tehdejších informací 11 vojáků, žena a dítě. Protože součástí nehody bylo civilní vozidlo, vyšetřoval ji táborský dopravní inspektorát. Podle jeho vyšetřování byla srážka pandurů přestupkem a hlavní příčinou nehody bylo nedodržení dostatečné bezpečnostní vzdálenosti mezi vozidly.

Policie ČR letos v únoru předala výsledek svého vyšetřování svým kolegům z Vojenské policie, která následně postoupila spis veliteli Vojenského útvaru 1825 Tábor, který je pro vojáky správním orgánem.

Jaká škoda při nehodě vznikla, zatím armáda nezveřejnila. Šulc v únoru ČTK řekl, že ji bude možné vyčíslit až po opravě poničených strojů. Podle spekulací by se měla škoda pohybovat v řádu milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.1 + 7.1) *

Zpět na přehled