Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČT: Registr vozidel stále běží pomalu; Drobný popřel svou rezignaci

ČT: Registr vozidel stále běží pomalu; Drobný popřel svou rezignaci

ČT: Registr vozidel stále běží pomalu; Drobný popřel svou rezignaci

16.2.2013 08:20, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo dopravy nestihlo včas vyhlásit výběrové řízení na provozovatele centrálního registru vozidel (CRV) a chce nového provozovatele registru vybrat bez tendru nejpozději do poloviny března. Současnému provozovateli a dodavateli softwaru pro nový registr, firmě ATS - Telcom, ke konci března totiž vyprší smlouva. Uvedla to dnes večer Česká televize s tím, že ministerstvo zároveň nevyloučilo, že centrální registr vozidel bude i nadále provozovat ATS - Telcom.


"Minulé vedení ministerstva tu soutěž prakticky nepřipravilo. To výběrové řízení bylo nastaveno nevýhodným způsobem," řekl ČT mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Podle televize systém dodnes nefunguje tak rychle jako před změnou v polovině loňského roku a kvůli tomu dnes údajně rezignoval náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný. Ten v reakci pro ČTK ale večer řekl, že nadále zůstává ve své funkci a že registr již funguje spolehlivě.

Správu registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od ministerstva vnitra loni 9. července. Po zhruba hodině provozu nový systém selhal a od té doby se potýká s problémy. Software pro nový registr stál 37 milionů korun, dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo dopravy zaplatit za provoz registru. Strana LIDEM oficiálně kvůli přetrvávajícím potížím s registrem vyzvala k odchodu svého ministra Pavla Dobeše, který ve funkci skončil začátkem prosince.

Firma ATS - Telcom za problémy s registrem dosud nedostala žádnou pokutu. Ministerstvo dopravy přitom původně požadovalo za každý den, kdy registr vozidel nefungoval, milionové penále. "Ty smluvní podmínky jsou nastaveny tak, že není šance ty sankce vymáhat," řekl ČT Neřold.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.5 + 33.6) *

Zpět na přehled