Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČT: Policie navrhla obžalovat Páleníka kvůli smlouvě SSHR

ČT: Policie navrhla obžalovat Páleníka kvůli smlouvě SSHR

ČT: Policie navrhla obžalovat Páleníka kvůli smlouvě SSHR

14.11.2017 13:38, Zdroj: ČTK

Praha - Policie navrhla obžalovat Ondreje Páleníka v souvislosti s jeho působením v čele Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Uvedla to dnes Česká televize. Páleníkovo obvinění se týká smluvního dodatku na pronájem nádrže v Nelahozevsi. Někdejší šéf Vojenského zpravodajství již čelí obžalobě v případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství, a to společně s dvěma dalšími zpravodajci a bývalou šéfkou premiérova kabinetu Janou Nečasovou (dříve Nagyovou).

Vyjádření Páleníka ČTK zjišťuje. Svou vinu už dříve odmítl.

Podávání informací ke kauze si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu tak dnes odeslání návrhu na podání obžaloby nemohl potvrdit. Zastupitelství dříve zveřejnilo, že v případu jsou obviněni dva lidé. Za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku jim hrozí až 12 let vězení. Zástupci SSHR ČTK v minulosti řekli, že vedle Páleníka je stíhán také další vysoce postavený manažer správy.

Páleník vedl SSHR od listopadu 2012 do února 2014. Podle současného předsedy správy Petra Švagra kauza souvisí se společností Viktoriagruppe, která se před časem zavázala hradit náklady na pronájem nádrže firmě Mero ČR, státnímu provozovateli ropovodů. V roce 2013 byl ale podepsán dodatek ke smlouvě, který firmu této povinnosti zbavil. Od té doby platí pronájem prázdné nádrže SSHR, řekl dříve Švagr. Měsíčně jde o čtyři miliony korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Kolotoc 15.11.2017 06:12

Zajímavé časování přesně 2 dny před vynesením rozsudku se objeví zpráva, která je již půl roku stará, že policie má v úmyslu... Bravo!


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.6 + 38.5) *

Zpět na přehled