Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČT: Grygárek a Toman nevysvětlili, jak přišli k nemovitostem

ČT: Grygárek a Toman nevysvětlili, jak přišli k nemovitostem

ČT: Grygárek a Toman nevysvětlili, jak přišli k nemovitostem

23.7.2013 07:12, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý náměstek Vrchního státního zastupitelství Libor Grygárek nedokázal vysvětlit původ peněz, za které si jeho rodina pořídila luxusní byt v Galerii u Myšáka v centru Prahy. Uvedla to dnes Česká televize. V reportáži se zaměřila také na nemovitosti bývalého vlivného úředníka pražského magistrátu Jiřího Tomana, který si Grygárkův byt pronajímá. Toman vlastní mnohamilionovou nemovitost, jeho vyjádření, kde na ni vzal peníze, však ČT nezískala.

Luxusní byt v Galerii Myšák zakoupila v roce 2008 Grygárkova tchyně za 13,5 milionu korun. Podle Grygárka byt zaplatila převážně penězi z restitucí, protože prodala pozemky za deset milionů korun. ČT však ze smluv z katastru zjistila, že žena pozemky prodala za 2,6 milionu Kč.

Mnohamilionový majetek má i nájemník v Grygárkově bytě Jiří Toman. V Moravských Budějovicích spolu s manželkou vlastní pozemky a dům s tenisovými kurty odhadem za osm milionů korun. Odpovědi na otázku, jak na to našetřil z úřednického platu, se však Toman podle ČT vyhýbá.

Bývalý magistrátní úředník je spojen se spornými projekty Prahy, které údajně ovlivňoval lobbista Roman Janoušek. Janoušek rovněž sídlí v Galerii Myšák a Grygárek uvedl, že právě lobbista ho požádal, zda by byt Tomanovi nepronajal.

Muži podle ČT patří do okruhu kolem bývalého pražského primátora Pavla Béma (ODS). Jejich jména se v médiích objevila v souvislosti s rozsáhlou razií ÚOOZ a vyšetřováním takzvané kauzy Jany Nagyové.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 2.


Komentáře čtenářů

Bouchal Josef 23.7.2013 10:39

LO to klidně vysvětlí za ně. Přesně ví jak tečnou peníze.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.7 + 3.4) *

Zpět na přehled