Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČSSZ bude muset pokračovat v tendru na dodavatele IT

ČSSZ bude muset pokračovat v tendru na dodavatele IT

ČSSZ bude muset pokračovat v tendru na dodavatele IT

12.3.2018 10:51, Zdroj: ČTK

Brno - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) bude muset pokračovat ve výběrovém řízení na dodavatele vývoje a údržby programového vybavení pro výběr pojistného důchodového pojištění. ČSSZ tendr původně zrušila, podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na to ale neměla právo, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu. Zrušení tendru napadla úspěšně společnost OKsystem a.s. Rozhodnutí svých podřízených z loňského roku nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

ČSSZ porušila zásadu transparentnosti. Při rušení zadávacího řízení uvedla skutečnosti, které popsala natolik obecně a neurčitě, že jejich existenci nebylo možno přezkoumat. "Tento postup podstatně ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

ČSSZ zakázku s předpokládanou cenou téměř 200 milionů korun vypsala před třemi lety. Hledala firmu, která zajistí stabilní rozvoj a podporu takzvaného lokálního aplikačního vybavení, které provozuje ČSSZ decentralizovaně na všech okresních správách.

Jde o agendu, která komplexně řeší především výběr pojistného na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), kontrolní činnost a dobrovolné důchodové pojištění.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.0 + 3.5) *

Zpět na přehled