Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČSSD: Slučování resortů na konci funkčního období je absurdní

ČSSD: Slučování resortů na konci funkčního období je absurdní

ČSSD: Slučování resortů na konci funkčního období je absurdní

6.12.2012 08:19, Zdroj: ČTK

Praha - Sociální demokraté pokládají za absurdní, aby se ministerstva průmyslu a dopravy slučovala na konci volebního období. Sloučením resortů se podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky jejich problémy nevyřeší. Vládní strany ODS a LIDEM se domluvily na tom, že si ve vládě vymění ministerstva obrany a dopravy právě za předpokladu, že se shodnou na sloučení resortů dopravy a průmyslu. V tom případě se vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) stane kandidátkou na ministryni obrany.


"Pokud chtěla vláda přistoupit k redukci centrálních úřadů státu, tak to měla udělat na začátku volebního období, aby se také musela vypořádávat s důsledky tohoto kroku, který podnikne," prohlásil Sobotka. Pokud už se vláda rozhodla, že bude slučovat ministerstva těsně před volbami, měla by podle něj tuto věc konzultovat s opozicí.

Sloučení ministerstev průmyslu a dopravy nepřinese skutečné úspory a nezakryje problémy, které na úřadech dnes jsou, uvedl dále předseda ČSSD, který také varoval před návratem ODS do čela resortu dopravy. Připomněl působení Aleše Řebíčka jako posledního ministra dopravy z této vládní strany, po němž prý zůstala řada sporných veřejných zakázek a ztráta v rozsahu nejméně 12 miliard korun, které nám nebudou proplaceny z evropských fondů. Návrat ODS do resortu dopravy proto podle Sobotky naplňuje sociální demokraty těmi nejhoršími obavami.

Sloučení ministerstev průmyslu a dopravy je nakloněn premiér Petr Nečas (ODS), který je podle svých slov dlouhodobým zastáncem vzniku silného ministerstva hospodářství. V takovém případě je podle něj logické, aby strana LIDEM převzala zodpovědnost za ministerstvo obrany a Peake byla nominována do čela tohoto resortu. Vše je ale prý teprve v jednání.

Ve funkci by vicepremiérka nahradila Alexandra Vondru (ODS), který vedení úřadu opustí v pátek. Oficiálně kvůli tomu, že necítí důvěru voličů po neúspěchu v nedávných senátních volbách. Funkce ministra dopravy se uvolnila v pondělí po odchodu Pavla Dobeše (LIDEM), který požadovala jeho strana, oficiálně kvůli přetrvávajícím problémům s centrálním registrem vozidel. Ministerstvo průmyslu a obchodu nyní vede Martin Kuba (ODS).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.9 + 44.4) *

Zpět na přehled