Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČSSD opět vyzvala Klause, aby přijal odvolání Johna a Dobeše

ČSSD opět vyzvala Klause, aby přijal odvolání Johna a Dobeše

ČSSD opět vyzvala Klause, aby přijal odvolání Johna a Dobeše

13.4.2011 12:01, Zdroj: ČTK

Opoziční ČSSD opět vyzvala prezidenta Václava Klause, aby přijal návrhy premiéra Petra Nečase (ODS) na odvolání ministrů vnitra a školství Radka Johna a Josefa Dobeše (oba VV). Tím, že to dosud neudělal, přispívá k tomu, že bude vládní krize pokračovat a prohlubovat se, řekl dnes novinářům předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Po obměnách v kabinetu by měl Nečas podle ČSSD opět předstoupit před sněmovnu a požádat o důvěru vládě. 
    

Ústavní činitelé musejí naplňovat ústavu a nepřekračovat své pravomoci, uvedl Sobotka. Zdůraznil, že personální odpovědnost za vládu nese Nečas, a nikoli prezident. Klaus přitom premiérovi vzkázal, že než přijme návrh na odvolání obou ministrů a demisi ministra dopravy Víta Bárty (VV), chce znát plán dalšího fungování vlády. Na to, že návrh na odvolání Johna a Dobeše přijmout musí, poukazuje zejména vládní ODS. 
   

 Zástupci ČSSD dnes zkritizovali hlavně Johna. Nově za to, že podle nich bagatelizoval nález odposlechu v bytě bývalé šéfky klubu VV Kristýny Kočí. "Věci veřejné nemají právo trvat na tom, aby John zůstával na postu ministra vnitra," řekl poslanec Jeroným Tejc. 
   

 Z vlády musí podle ČSSD odejít nejen ministři údajně spojení s bezpečnostní agenturou ABL, kterou Bárta založil a vlastnil, ale také ministr obrany Alexandr Vondra kvůli údajně předražené zakázce při českém předsednictví EU. Vondra už Nečasovi rezignaci nabídl, premiér ale ještě nerozhodl, jak s ní naloží. 
   

 "Koalice je už jen na papíře," řekl první místopředseda ČSSD Michal Hašek. Oba čelní představitelé největší opoziční strany podotkli, že Nečasův kabinet již neřeší problémy a nevěnuje se správě České republiky. Jako příklad uvedli potíže s čerpáním evropských dotací. Kabinet by ale už nyní podle ČSSD neměl schvalovat důležité koncepční dokumenty ani reformy.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.6 + 19.5) *

Zpět na přehled