Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČSSD: Kvůli Dobešovi by ČR mohla přijít o peníze z EU

ČSSD: Kvůli Dobešovi by ČR mohla přijít o peníze z EU

ČSSD: Kvůli Dobešovi by ČR mohla přijít o peníze z EU

1.10.2010 14:44, Zdroj: ČTK

Opoziční ČSSD se přidala na stranu kritiků ministra školství Josefa Dobeše (VV) kvůli personálním změnám v ministerském útvaru, který má na starosti čerpání peněz z evropských fondů. Hrozí, že Česko může o unijní peníze dokonce přijít, řekla dnes novinářům místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková, která má ve stínové vládě na starosti vědu a výzkum. Chce, aby Dobeš co nejdříve představil nový tým lidí. 
    

V současnosti je podle Gajdůškové zastaveno 18 projektů za deset miliard korun. Pokud se čerpání posune do příštích let, kdy přibudou další projekty, nebudou podle ní i kvůli škrtům peníze na jejich spolufinancování. "O peníze z evropských fondů můžeme přijít," podotkla Gajdůšková, která poslala Dobešovi písemnou interpelaci. Pokud by Česko skutečně o unijní peníze přišlo, byl by to podle ní zločin. 
    

Dobeš před časem odvolal ředitele sekce pro čerpání z EU Jana Vitulu (TOP 09). Vedl ho k tomu prý rozbor, podle kterého ministerstvo školství čerpá evropské dotace nejpomaleji z všech českých institucí. Vitula ale říká, že noví manažeři na ministerstvu o čerpání fondů nic nevědí. Po jeho odvolání podalo výpověď asi 20 dalších pracovníků. 
    

Z programu Výzkum a vývoj pro inovace může Česko mezi lety 2007 až 2013 čerpat na vědecké projekty přes dvě miliardy eur (asi 49 miliard korun). Dalších zhruba 45 miliard korun mohou získat výukové projekty z programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.6 + 25.9) *

Zpět na přehled