Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČSSD chce mimořádnou schůzi k zásahu v ČT a k Promopru

ČSSD chce mimořádnou schůzi k zásahu v ČT a k Promopru

ČSSD chce mimořádnou schůzi k zásahu v ČT a k Promopru

16.3.2011 13:05, Zdroj: ČTK

Opoziční ČSSD se rozhodla vyvolat mimořádnou sněmovní schůzi, na které by poslanci měli probrat zásah Vojenské policie v České televizi a kauzu sporných zakázek při českém předsednictví EU, které byly uzavřeny s firmou PROMOPRO spol. s r.o. Po dnešním jednání poslanecké frakce sociální demokracie to řekl její předseda Bohuslav Sobotka. ČSSD žádala v úterý zařadit oba body na nynější řádnou sněmovní schůzi, ale neuspěla. 
   

 Žádost o mimořádnou schůzi musí podepsat nejméně 40 poslanců, sociálních demokratů je 56. Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) bude muset schůzi svolat do deseti dnů od doručení žádosti. Sněmovna ale potom nemusí schválit její program. 
   

 O to, aby informaci o zásahu v ČT přednesl premiér Petr Nečas (ODS), neúspěšně žádala v úterý také KSČM. Komunisté uvažují o tom, že vyvolají mimořádnou schůzi s hlasováním o nedůvěře vládě. Nemají na to ale dost poslanců. Takovou žádost jich musí podepsat 50, komunistů je 26. Sociální demokraté se zatím nepřipojí. Sobotka dnes zopakoval, že ČSSD případné další kroky teprve zváží. 

 Předseda KSČM Vojtěch Filip dnes ČTK řekl, že komunisté se na sociální demokraty s nabídkou podpisu pod svoláním mimořádné schůze o vládní nedůvěře obrátí až po víkendovém sjezdu ČSSD. "Nechceme to sbírat teď, aby se necítili zatlačeni do kouta," vysvětlil. Pokud se sociální demokraté připojí, mohla by se mimořádná schůze konat na konci března či počátkem dubna, spočetl Filip.
   

 Do televize vtrhla v pátek večer desítka vojenských policistů v kuklách a se samopaly. Na základě soudního příkazu hledali spis Vojenského zpravodajství, který měl dříve redaktor Karel Rožánek a který souvisel s kauzou bývalého šéfa vojenské tajné služby Miroslava Krejčíka
   

 V kauze Promopro jde o zakázku na audiovizuální a další služby při předsednictví EU, kdy byl vicepremiérem pro evropské záležitosti nynější ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) už dříve uvedl, že není zřejmé, co stát získal asi za polovinu plateb firmě. Promopro dostalo zakázku bez výběrového řízení. 
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.8 + 24.2) *

Zpět na přehled