Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČSAD BUS Uherské Hradiště loni hospodařil se ziskem 4,31 mil. Kč

ČSAD BUS Uherské Hradiště loni hospodařil se ziskem 4,31 mil. Kč

ČSAD BUS Uherské Hradiště loni hospodařil se ziskem 4,31 mil. Kč

6.6.2019 08:55, Zdroj: ČTK

Uherské Hradiště - Autobusový dopravce ČSAD BUS Uherské Hradiště, který mimo pravidelné autobusové dopravy v okrese zajišťuje i městskou hromadnou dopravu (MHD) v Uherském Hradišti, Starém Městě a Kunovicích, loni hospodařil se ziskem přesahujícím 4,31 milionu korun. Předloni vykázal zisk o 4,16 milionu korun nižší. Výnosy společnosti z autobusové dopravy meziročně vzrostly o zhruba 13,79 milionu na 210,16 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné ve Sbírce listin.

Na dosaženém hospodářském výsledku se podle vedení společnosti velkou měrou podílely úspory v provozních nákladech a také navýšení tržeb díky dotaci na slevy žáků, studentů a seniorů. Firmě se loni navíc podařilo vykázat nejnižší spotřebu nafty. V roce 2017 činila 26,53 litru na 100 kilometrů, loni byla 26,47 litru na 100 kilometrů, zejména vlivem teplejší zimy.

Dopravce loni obdržel provozní dotaci na autobusovou dopravu 99,41 milionu korun, v roce 2017 činila 97,17 milionu korun. Dotace pokryla především navýšení mezd řidičů. Průměrná mzda ve společnosti se zvýšila z předloňských 29.780 korun na 30.860 korun v roce 2018. Loni pro ČSAD BUS Uherské Hradiště pracovalo 177 lidí, o dva více než v předcházejícím roce.

Firma na konci loňského roku provozovala 123 autobusů, stejný počet jako předloni. Jejich průměrné stáří zůstalo 9,3 roku. Vzhledem ke stárnoucímu vozovému parku společnost loni pořídila tři autobusy Iveco, dva autobusy SOR a dva autobusy značky MAN. Šlo o investici za necelých 34,15 milionu korun.

Pro letošní rok plánoval management společnosti dosažení zisku ve výši alespoň pěti milionů korun. Na základě úspěchu ve veřejné soutěži na zajištění linkové autobusové dopravy ve Zlínském kraji pro příštích deset let počítal dopravce s ročním nárůstem přepravních výkonů o čtyři miliony kilometrů. I proto avizoval nákup 96 nových autobusů. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže však na jaře zadávací řízení zrušil, proti čemuž podalo hejtmanství rozklad. Zlínský kraj nyní připravuje přechodné řešení, které bude trvat od 15. prosince nejméně do září 2020. Osloví jednotlivé dopravce, kteří by mohli ve zmíněném období linky obsloužit.

Akciová společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště vznikla v roce 2007 odštěpením od ČSAD Uherské Hradiště, jež se věnuje nákladní automobilové dopravě. Loni provozovala osm linek MHD, 32 vnitrookresních linek, osm meziokresních linek, dvě linky mezikrajské, dvě linky zvláštní linkové dopravy a jednu mezinárodní linku. Majoritním vlastníkem dopravce je společnost UHATRANS z Uherského Hradiště.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.4 + 33.8) *

Zpět na přehled