Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČRo letos dá na digitální vysílání 22 milionů Kč

ČRo letos dá na digitální vysílání 22 milionů Kč

ČRo letos dá na digitální vysílání 22 milionů Kč

6.6.2018 14:09, Zdroj: ČTK

Praha - Český rozhlas dá na rozvoj digitálního vysílání letos kolem 22 milionů korun. Signálem DAB+ pokryje dálnice D1, D7 a D11. Na konferenci Digimedia to dnes uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

"V současnosti díky vysílačům v Praze, Plzni, Ostravě a Brně máme pokrytí kolem 40 procent a budeme pokračovat v letošním i příštím roce," podotkl Zavoral. Digitální vysílání ČRo spustil v červnu loňského roku. K financování digitalizace využívá ČRo zvláštní fond, který čerpá ze zisků z minulých let.

V digitální síti jsou zastoupené vedle celoplošných stanic Radiožurnál, Dvojka, Vltava a zpravodajsko-publicistického Českého rozhlasu Plus i regionální studia ČRo Regina DAB Praha, ČRo Region (Střední Čechy), ČRo Brno, ČRo Ostrava a ČRo Plzeň. K dispozici jsou i speciální stanice Radio Wave, Rádio Junior, D-dur nebo ČRo Jazz.

Na konci letošního roku by Český telekomunikační úřad mohl uvolnit kmitočty pro celoplošné digitální rozhlasové sítě. V případě zájmu komerčních stanic by mohl ČTÚ podle ředitele sekce regulace Marka Eberta vypsat tendr v prvním čtvrtletí příštího roku. S vypnutím analogového rozhlasového vysílání regulátor podle Eberta v roce 2025, kdy skončí stávající licence, nepočítá.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.3 + 16.0) *

Zpět na přehled