Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČOI se u soudu brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

ČOI se u soudu brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

ČOI se u soudu brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

7.5.2014 10:34, Zdroj: ČTK

Brno - Česká obchodní inspekce (ČOI) se brání u Krajského soudu v Brně pokutě 200.000 korun, kterou dostala letos v lednu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle úřadu inspekce chybovala, když v roce 2011 uzavřela bez otevřeného tendru smlouvu se společností SGS Czech Republic, s.r.o. na analýzy vzorků benzinu.

Podle mluvčí Krajského soudu v Brně Markéty Sigmundové je případ na počátku. "Zatím žádné další kroky ve věci podniknuty nebyly," uvedla Sigmundová. Cena sporné zakázky přesáhla 30 milionů korun bez DPH.

Podle ÚOHS mohl postup ČOI podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "Jde o závažný delikt, postupem zadavatele došlo k eliminaci základního účelu zadávání veřejné zakázky, kterým je zajištění spravedlivé soutěže o cenu," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Inspekce v minulosti už v obdobném tendru chybovala. Vypsala otevřenou soutěž, také v ní ale byly chyby. Inspekce nedodržela zásadu zákazu diskriminace a současně dostatečným způsobem nevymezila předmět veřejné zakázky. Její postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. ÚOHS proto tendr v roce 2010 zrušil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.4 + 46.4) *

Zpět na přehled