Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » "Chytré hřiště" v Kadani vznikne, zatím ale v menším rozsahu

"Chytré hřiště" v Kadani vznikne, zatím ale v menším rozsahu

"Chytré hřiště" v Kadani vznikne, zatím ale v menším rozsahu

21.4.2017 11:44, Zdroj: ČTK

Kadaň (Chomutovsko) - Takzvané chytré hřiště, které město Kadaň původně plánovalo vybudovat za zhruba 16 milionů korun, vznikne nakonec v menším rozsahu. Radnice už na výstavbu hřiště se zábavně-vzdělávacími prvky měla vybraného dodavatele, jeden z neúspěšných účastníků výběrového řízení ale soutěž zpochybnil. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) mu dal za pravdu a město muselo původní soutěž zrušit. Město tak soutěž uspořádá znovu, prvků na hřišti ale bude méně a cena asi poloviční. Novinářům to dnes řekl starosta Jiří Kulhánek (ODS).

V novém výběrovém řízení se město vyvaruje sporných bodů, které by mohly být napadeny. Stejně tak na samotném hřišti nebudou prvky, které by mohly být chráněny autorským právem. "Uděláme menší rozsah toto hřiště. A naopak umožníme po realizaci na tom prostoru vytvářet nové chytré prvky. A to na základě podnětů dětí, rodičů a škol. Prostě budeme to hřiště postupně doplňovat," řekl Kulhánek.

Dodavatel, který původně výběrové řízení vyhrál, totiž nabízel, že některé z prvků zhotoví sám. Jeden z účastníků soutěže to napadl s odůvodněním, že by mohlo jít o plagiáty současných výrobků. "ÚOHS ale zpochybnil nakonec úplně jinou skutečnost. Úřadu vadilo, že v soutěži byla jednou z podmínek desetiprocentní účast studentů nebo dlouhodobě nezaměstnaných," vysvětlil starosta. Žádnou pokutu ale úřad městu neuložil, zaplatí pouze správní poplatek.

Na skromnější variantu hřiště se nyní zpracovává projektová dokumentace. Nové výběrové řízení by mohlo být vyhlášeno v květnu. Původně mělo jít o jednu z největších investic letošního roku, nakonec by se cena mohla výrazně snížit.

Nové hřiště by v Kadani mělo vzniknout místo starého škvárového hřiště v Polní ulici. Děti by tam měly mít možnost ověřit si v praxi fungování fyzikálních zákonů a dalších přírodních jevů. Jeho součástí má být řada interaktivních prvků, například staveniště s dětským bagrem, vodní prvky a další atrakce. Za vzděláváním by tam mohly docházet děti všech věkových kategorií, od mateřských škol až po středoškoláky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (12.3 + 0.7) *

Zpět na přehled