Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Chrudim hledá další možnosti stavby parkoviště u hotelu Bohemia

Chrudim hledá další možnosti stavby parkoviště u hotelu Bohemia

Chrudim hledá další možnosti stavby parkoviště u hotelu Bohemia

26.3.2019 11:32, Zdroj: ČTK

Chrudim - Vedení Chrudimi hledá další možnosti jak zajistit, aby před hotelem Bohemia vzniklo podzemní parkoviště. Variantu, že ho vybuduje vlastník hotelu - společnost Homa holding - a zhruba polovinu z téměř stovky parkovacích míst pak prodá městu, právníci nedoporučili. Podle nich byla tato možnost na hraně zákona o zadávání veřejných zakázek. Schůzka se zástupcem firmy by se měla uskutečnit v brzké době, řekl dnes novinářům starosta František Pilný (ANO).

"Další možností by bylo, že celé parkoviště postaví město a část parkovacích míst pronajme Homa holdingu, nebo že investorem bude jiný soukromý investor či Technické služby," uvedl Pilný.

Hotel je kvůli nedokončené rekonstrukci od počátku roku 2013 uzavřen. Pozemky v místě zamýšleného parkoviště patří Chrudimi, která je firmě pronajala na 50 let. Na přeložení inženýrských sítí jí město v minulosti dalo 750.000 korun, neboť parkoviště by měla zčásti využívat i veřejnost. Podle původního projektu by mělo vzniknout 98 parkovacích míst. Současný majitel firmy a hotelu - společnost Bazcom vlastnící Homa Holding - tvrdil, že investice do podzemního parkoviště by byla příliš nákladná a nemůže si ji dovolit.

Pilný nevyloučil ani variantu, že město nájemní smlouvu uzavřenou se společností vypoví a parkoviště postaví bez dohody s hotelem. Město se také snaží najít možnost, jak zvýšit počet parkovacích míst, například rozšířením projektu pod chodník u kruhového objezdu.

Výstavbu parkoviště komplikuje i nález židovské rituální lázně mikve v lokalitě, i když někteří odborníci objev archeologů zpochybňují. Ministerstvo kultury ji zatím za kulturní památku neprohlásilo. Město proto zvažuje, že by se celá nádrž z pískovcových kvádrů přemístila o něco dál a zakonzervovala, svolení ministerstva dosud nedostalo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.8 + 42.0) *

Zpět na přehled