Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Chovanec nemá signál, že by ho Zeman nejmenoval ministrem

Chovanec nemá signál, že by ho Zeman nejmenoval ministrem

Chovanec nemá signál, že by ho Zeman nejmenoval ministrem

22.1.2014 17:37, Zdroj: ČTK

Praha - Dosavadní plzeňský hejtman a poslanec Milan Chovanec (ČSSD) nemá signál, že by ho prezident Miloš Zeman nejmenoval ministrem vnitra. Pochybnostem hlavy státu o jeho studiu na plzeňské právnické fakultě prý věnovali jen pět minut. Více se věnovali například situaci v České poště, která pod restort vnitra patří. Chovanec to řekl novinářům po dnešní schůzce s prezidentem.

"Nemám signál, že by mne prezident nejmenoval," uvedl Chovanec s tím, že tento krok by Zeman mohl provést pravděpodobně ve středu 29. ledna nebo později. Prezidentovi přinesl doklady dosvědčující řádnost svého studia na plzeňských právech. Zeman je podle Chovance převzal s tím, že je prostuduje. "Strávili jsme s tím asi tak pět minut," uvedl Chovanec, který kvůli vládnímu angažmá bude v čele Plzeňského kraje jen do konce tohoto týdne.

Zeman před dvěma týdny tlumočil výhrady k adeptovi na ministra, který během devíti měsíců získal titul na fakultě, kterou v minulosti otřásal skandál s "rychlostudenty". Chovanec k tomu poté uvedl, že bakalářský titul získal v souladu s předpisy, což současné vedení Západočeské univerzity potvrdilo.

Rozhovor s prezidentem z 95 procent věnovali Chovancovým představám o resortu. Debatovali například o obsazení funkce policejního prezidenta, kterou donedávna současně zastávali Martin Červíček s Petrem Lessym. Řešili také situaci hasičů a stav v České poště. Chovanec zopakoval, že plánuje změny ve vedení tohoto podniku, který v souvislosti s úbytkem listovních zásilek potřebuje nový předmět činnosti. Ministerský adept zmínil například nové bankovní služby. Odmítá privatizaci České pošty, je také proti výraznějšímu uzavírání jejích poboček v menších obcích.

Na problémy v České poště ukazuje podle Chovance i dnešní akce policie, která zasahovala v několika pražských pobočkách. Obvinila pak devět lidí kvůli údajné manipulaci se stavebními zakázkami souvisejícími s Českou poštou.

Chovanec strávil na Hradě téměř dvě hodiny, tedy dvojnásobek času oproti další kandidátům na ministry. Všechen čas ale nebyl se Zemanem, řekl. Pozvání do prezidentského sídla prý využil k prohlídce hradních prostor.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.8 + 32.1) *

Zpět na přehled