Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Chodov na Sokolovsku dostal od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

Chodov na Sokolovsku dostal od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

Chodov na Sokolovsku dostal od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

9.12.2013 18:01, Zdroj: ČTK

Brno - Chodov na Sokolovsku dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 Kč. Nevypsal koncesní řízení na pronájem teplovodních zařízení. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán v rozklad. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Město Chodov uzavřelo v roce 2011 smlouvu o nájmu rozvodného tepelného zařízení se společností Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., a to na základě výběru ze sedmi obdržených nabídek.

V uvedeném případě se však nejednalo o čistý pronájem, nýbrž o koncesní smlouvu, neboť zadavatel přenechává společnosti Sokolovská uhelná poskytování služeb - dodávek tepla, rozvodu tepla a užitkové vody, a současně této společnosti umožňuje brát za poskytování těchto služeb užitky.

"Podstatnou část rizik spojených s poskytováním služby nese také sám koncesionář, tedy Sokolovská uhelná. Jsou tak naplněny všechny znaky koncesní smlouvy a zadavatel měl povinnost ji uzavřít na základě provedeného koncesního řízení," uvedl Rafaj.

Podle něj nedodržení zákona mohlo mít vliv na okruh potenciálních dodavatelů, kteří se o předmětnou koncesi mohli ucházet a případně nabídnout zadavateli výhodnější podmínky. "Postup zadavatele proto mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.3 + 44.3) *

Zpět na přehled